ArkaMedical-1024x128

NASI SPONSORZY

a44acd9634eed398

 

fish

 

Logo decathlon Koszalin

 

logo 3re co official

 

 

PARTNER MEDYCZNY

logo-SPONDYLUS

PARTNER STRATEGICZNY XVII BIEGU WENEDÓW

Lotto

NASI PARTNERZY

logo koszalin

ck105-
Logo-ZOS

Logo PFNW

Wizytówka

KSE logo

PARTNER TECHNICZNY

4run - logo wersja full

 

Brooks

 

logo 6

TKKF Koszalin uczestniczy w projekcie GREEN RUN NETWORK

Book of a good practises - Start pack Transport allJ.Krauze Partners Meeting GreenRunNet Kaunas LTU 09.12.2021-min

TKKF Koszalin uczestniczy w projekcie GREEN RUN NETWORK – "Ekologiczna edukacja imprez biegowych" w projekcie Erasmus+ Sport wśród partnerów w Europie.

W Kownie na Litwie w dniach 9-10 grudnia 2021 r. odbyło się kolejne spotkanie partnerów projektu. Tym razem gospodarzem spotkania był Litewski Amatorski Klub Biegowy (LBMA)
Vidmantas Dobrovolskas - Prezydent LBMA i Antanas Juodsnukis - koordynator projektu.
Ze strony KTKKF w spotkaniu uczestniczył - Arkadiusz Kozak, Prezes KTKKF oraz Jerzy Krauze Vice-Prezes KTKKF, który pełni rolę lokalnego koordynatora projektu.

Liderem projektu jest Gdański Ośrodek Sportu, który był reprezentowany przez Kamila Koniuszewskiego – Zastępca Dyrektora GOS, Annę Turnik-Pieciun – Project Managera, Radosław Szauera oraz Marcina Kulika z GOS.
Partnerzy projektu to również Portugalski Związek Pentatlonu Nowoczesnego, w Caldas da Rainha, reprezentowany przez Rui Pedro Vieira – lokalny koordynator projektu, Marcelo Fereira i Aniceto Soares oraz Towarzystwo Alpinizmu i Narciarstwa Sportowego ''Zeleznicar'', Nowy Sad w Serbii - Nenad Sudarov Prezes Zeleznicar i Aleksandar Radukin lokalny koordynator projektu.

Na spotkaniu w Kownie KTKKF miał za zadanie przedstawić propozycje zastosowań rozwiązań, na które należy zwracać uwagę w przypadku organizacji imprez biegowych, aby zminimalizować ingerencję w środowisko naturalne.

Koszalin w swoich zadaniach miał między innymi przedstawić tzw. poradnik dobrych praktyk w zakresie transportu oraz pakietu startowego.

Propozycje KTKKF:

1. Promowanie zrównoważonego rozwoju miast to także umożliwienie miastom uporządkowania transportu, a jednocześnie koordynacja ładu przestrzennego. To sposób na przejście na gospodarkę niskoemisyjną, a tym samym na ochronę środowiska.
Należy promować i dążyć do sukcesywnego powiększania stacji rowerów miejskich oraz rozwoju ścieżek rowerowych i zakupu hybrydowego transportu miejskiego. Jednak takie wyzwania to przede wszystkim zadanie dla polityków i burmistrzów.
2. Promowanie przez organizatora, iż jeśli ​​do punktu startowego w zawodach odległość jest bliska od miejsca zamieszkania, to należy dojść pieszo. Ewentualnie podanie informacji o zawodach, aby uczestnicy zostawiali samochód w domu i skorzystali z rowerowej komunikacji miejskiej.
3. Podczas biegów masowych w regulaminie zawodów należy wskazać, że na miejscu startu znajduje się parking dla rowerów. Umożliwi to zwłaszcza lokalnym uczestnikom zmianę sposobu myślenia i dojazd samochodem do głównego miejsca imprezy.
4. Torby startowe na pakiet startowy dla zawodników powinny pochodzić z recyklingu lub z materiałów naturalnych, które ulegają biodegradacji. Mogą to być na przykład torby papierowe lub materiałowe, takie jak bawełna lub len. Ten trend powinien być promowany, a opakowania z tworzyw sztucznych należy zastąpić w ciągu najbliższym czasie na biodegradowalne.
Na przykład w polskich zawodach Triathlonowych organizatorzy zaczęli zmniejszać pakiet startowy i podawać tylko numer startowy i koszulkę.
5. Upcycling to sposób na przedłużenie żywotności różnego sprzętu, w tym sprzętu sportowego, który służy do dekoracji naszych mieszkań i domów. Jest to również jeden ze sposobów, gdy nieużywany sprzęt w sposób artystyczny zostanie przetworzony na prezent lub nagrodę w zawodach sportowych.
6. Rośnie świadomość ludzi w zakresie dbałości o środowisko. Dzięki temu bardzo popularne są ekologiczne gadżety z nadrukiem. Jest to z pewnością idealny sposób na ograniczenie marnotrawstwa i niewielki wkład w poprawę warunków na świecie.

Gadżety ekologiczne:
a) Długopisy, notatki i kalendarze z telefonem – świetnie sprawdzają się na targach i zawodach sportowych
np. z logo organizatora imprezy.
b) Ekologiczne kubki m.in. wykonana z papieru, używana podczas biegów długodystansowych.
c) Butelki szklane i metalowe - jako alternatywa dla butelek plastikowych.
d) Torby bawełniane, które po zawodach można kupić w sklepie.
e) Zabawki drewniane - gadżety ekologiczne, wykorzystanie materiałów takich jak drewno dla dzieci
produkcja bezpłatna dla ekologicznego dostawcy.
f) Breloki z sejfem. Wykonane są z drewna, bambusa lub filcu.
g) Używanie power-banków zamiast używania jednorazowych baterii.

8. Organizatorzy imprez sportowych przy rejestracji uczestników powinni wprowadzić możliwość rezygnacji z otrzymania pakietu startowego. Zawodnicy startujący rekreacyjnie w biegach masowych od kilku, a nawet kilkunastu lat mają problem z przechowywaniem tych pamiątek w swoich domach. Dzięki takiej możliwości uczestnik będzie miał niższą opłatę startową, a jednocześnie zrezygnuje z np. pamiątkowej koszulki czy nawet medalu za ukończenie biegu, co przełoży się ochronę środowiska naturalnego.

 
Świąteczne zebranie Klubu Biegacza 2021

xixwen13 grudnia 2021 roku w poniedziałek odbędzie się świąteczne zebranie Amatorskiego Klubu Biegacza KTKKF. Spotkanie rozpocznie się o godz.18 w klubie Przylesie przy ulicy Szenwalda 2. Serdecznie zapraszamy do udziału.

 
Listopadowe GP Klubu Biegacza za nami

zdjcie listopad kos

20 listopada w wietrznej aurze 15 biegaczom i biegaczkom dane było spotkać się na drugim biegu w ramach XIV Grand Prix Klubu Biegacza KTKKF. Najszybciej pięciokilometrową pętlę w lesie w pobliżu miejscowości Kłos pokonał Rafał Nakonieczny z czasem 18'10''. U pań ponownie najlepsza była Martyna Chodor, a jej rezultat 22'31''. Następny bieg z naszego cyklu planujemy na 18 grudnia. Do zobaczenia!

Wyniki bieguaaaaaKlasyfikacja generalna

 
Kolejny bieg XIV Edycji Grand Prix

p1150550d

W dniu 20 listopada odbędzie się kolejny bieg XIV edycji Grand Prix Klubu Biegacza. Biegniemy jak zwykle na dystansie 5 km na trasie koło miejscowości Kłos. Tradycyjnie zaczniemy o 10:00.

 
XIV Edycja Grand Prix Klubu Biegacza rozpoczęta

Grand_16_10_21

W dniu 16.10.2021 odbył się pierwszy bieg XIV Grand Prix Klubu Biegacza TKKF. Na 5-kilometrowej trasie koło Kłosu zameldowało się około dwudziestu biegaczy i biegaczek. Inauguracyjne zawody wygrał Michał Rykiel w czasie 18:11, przed Rafałem Majkowiczem i Rafałem Nakoniecznym, wśród pań najszybszą okazała się Martyna Chodor w czasie 22:51, przed Małgorzatą Krzewińską i Mariolą Gawiecką. Kolejny bieg tej edycji 20 listopada.

Wyniki----Generalka-----Zdjecia z biegu

 
XIV Edycja Grand Prix Klubu Biegacza

p1150550d

Zaczynamy kolejną edycję Grand Prix Klubu Biegacza.Terminy tegoroczne: 16.10.21 , 20.11.21 , 18.12.21. Biegniemy jak zwykle na dystansie 5 km na trasie koło miejscowości Kłos. Tradycyjnie zaczniemy o 10:00.

 
XIX Bieg Wenedów

xixwenW niedzielę 10.10.2021 TKKF Koszalin, wraz Urzędem Miasta i Gminy Koszalin, przeprowadził XIX Międzynarodowy Bieg Wenedów. Trasa ta sama co w ubiegłym roku, czyli siedem pętli ze startem i metą na ulicy Piastowskiej. Pogoda dopisała, było bardzo rześko i słonecznie. Punktualnie o godzinie 10 do walki o zwycięstwo stanęło około 100 zawodników. Zwyciężył Sylwester Szymański ze Szczecinka, przed Łukaszem Szymańskim z Pobierowa i Arkadiuszem Siadakiem z Koszalina. Wśród pań najlepszą okazała się nasza zawodniczka - Urszula Kasztelan, wyprzedzając Olgę Zatoń ze Świdwina i Małgorzatę Krynicką Grzyb z Trzebiatowa. W biegu uczestniczyło wielu zawodników TKKF Koszalin, którzy stali na podium w kategoriach wiekowych. 1 miejsca zajęli: w K50 Alicja Dąbrowska, w K60 Małgorzata Krzewińska, w M60 Zbigniew Chudzik i w M70 Waldek Kozłowiecki, 2 miejsca w K60 Lucyna Bogacka, w M60 Tomek Bogacki i w M50 Jan Zwoliński. Ponadto TKKF Koszalin zdobyła 3 miejsce drużynowo. Serdecznie gratulujemy. Pozostali nasi zawodnicy stali na trasie pilnując ruchu, a przy okazji dopingowali swoich kolegów i koleżanki. Dziękujemy.

Wyniki znajdziesz tu: Wyniki. Zdjęcia z biegu autorstwa naszego kolegi Darka D. tutaj Zdjęcia

 
TKKF Koszalin w projekcie Erasmus+ „Green Run Network”

Novi Sad  Serbia - Eco Run Project 29.09.2021

Partnerzy międzynarodowego projektu "Green Run Network" (GREENet) - Erasmus+

W Nowym Sadzie (Serbia) w dniach od 29-30 września 2021 roku odbyło się drugie spotkanie realizatorów projektu Erasmus+ „Green Run Network”, natomiast pierwsze spotkanie miało miejsce 6-7 lipca br. w Gdańsku, które dotyczącego edukacji ekologicznej poprzez organizację biegowych imprez sportowych w ramach tzw. sieci (GreenNet), wśród transgranicznej kooperacji partnerów projektu w Europie.

Projekt dotyczy, wymiany myśli i doświadczeń podczas organizacji imprez sportowych oraz kreacji nowych rozwiązań w Polsce, Serbii, Portugali i na Litwie.

Podczas roboczych spotkań w Nowym Sadzie rozmawialiśmy z kluczowymi organizatorami imprez sportowych, o tym jak zamierzamy czynić świat lepszym miejscem dla nas, a także przyszłych pokoleń, a mianowicie czy:

- organizując imprezy można nie używać plastikowe zapinkinki (trytki)?
- jak wyeliminować plastik?
- czy i jak można wyeliminować drukowanie wyników końcowych zawodów lub informatorów, reklam?
- czy wszyscy zawodnicy, uczestnicy imprez sportowych oczekują medali za udział w imprezie sportowej?
- jaką prowadzić narrację, aby opowiedzieć uczestnikom, by wspierali eko-biegi.

Lista pytań i odpowiedzi była bardzo rozbudowana, wkrótce powstanie techniczny manual jak postępować w przyszłych organizacjach imprez sportowych.

Nasza grupa ma za zadanie wykreować nowe międzynarodowe standardy #GreenRunNetwork#, aby w przyszłości wprowadzić certyfikat jakości dla organizatorów imprez sportowych, którzy będą mogli zabiegać o potencjalnych sponsorów, a sponsorzy będą zwracali uwagę na standardy pro-ekologiczne.

Lider Projektu: Gdański Ośrodek Sportu „GOS”

- Kamil Koniuszewski – Z-ca Dyrektora GOS
- Anna Turnik-Pieciun – Project Manager GOS
- Radosław Szauer - GOS

- Marcin Kulik – GOS

Partnerzy projektu:

Koszalińskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „KTKKF”
- Jerzy Krauze - Vice-Prezes KTKKF – lokalny koordynator projektu
- Arkadiusz Kozak – Prezes KTKKF

Portugalski Związek Pentatlonu Nowoczesnego , Caldas da Rainha
- Rui Pedro Vieira – lokalny koordynator projektu
- Manuel Barroso

Towarzystwo Alpinizmu i Narciarstwa Sportowego ''Zeleznicar'', Nowy Sad
- Aleksandar Radukin – lokalny koordynator projektu
- Nenad Sudarov – Prezes Zeleznicar

Litewski Związek Biegaczy Amatorów „LBMA”, Kowno
- Antanas Juodsnukis – lokalny koordynator projektu
- Vidmantas Dobrovolskas – Prezes LBMA