ArkaMedical-1024x128

NASI SPONSORZY

a44acd9634eed398

invest

Logo decathlon Koszalin

PARTNER MEDYCZNY

logo-SPONDYLUS

PARTNER STRATEGICZNY XV BIEGU WENEDÓW

Lotto

NASI PARTNERZY

logo_ze_sloganem.cdr...

ck105-
Logo-ZOS

Logo PFNW

Wizytówka

KSE logo

PARTNER TECHNICZNY

4run - logo wersja full

 

Brooks

 

logo 6

XXI BIEG ŚWIĘCÓW

slawno17W sobotę 13.05.2017 w Sławnie odbył się bardzo znany bieg w naszym regionie - XXI Bieg Święców. W biegu tym tradycyjnie startuje cała rzesza mieszkańców Koszalina, a wśród nich liczne grono reprezentantów TKKF Koszalin. Pogoda iście letnia, słońce, temperatura powyżej 20 stopni. W tych ciężkich warunkach najlepiej z koszalinian zaprezentowali się Kamil Orzechowski (TKKF), który zajął 4 miejsce wśród mężczyzn i Agnieszka Konkel, która była 3 wśród kobiet. Nasi reprezentanci stawali na podium w kategoriach wiekowych: w M-18 pierwsze miejsce zajął Kamil Orzechowski, a w K-50 pierwsze Alicja Dąbrowska i trzecie Lucyna Bogacka. Serdecznie gratulujemy.

Więcej…
 
Wings for Life Poznań 2017

wings17 7 maja 2017 odbyła się kolejna edycja największego charytatywnego biegu Wings For Life, jedynego biegu, gdzie meta goni zawodnika. W Polsce tradycyjnie gospodarzem imprezy był Poznań, gdzie zgłosiło się 6000 chętnych. Punktualnie o godzinie 13.00 ruszyło na trasę prawie 5,5 tysiąca biegaczy w Poznaniu, a prawie sto tysięcy na całym świecie. W tym gronie nie mogło zabraknąć reprezentantów koszalińskiego TKKF. Podobnie, jak w ubiegłych latach, wystartowali, żeby wesprzeć szczytny cel, jakim jest badanie nad przerwanym rdzeniem kręgowym. Oczywiście poza naszą ekipą w biegu uczestniczyło liczne grono koszalinian. Nasi zawodnicy spisali się doskonale. Robert Kościelniak przebiegł 33,08 km, Jan Zwoliński 31,34 km, Jacek Moszyński 30,23 km, Gosia Krzewińska 24,32 km (1 miejsce w kategorii F55 i 11 na świecie), Weronika Wolf 19,36 km i Zygmunt Karnicki 15,85 km. Wspomożeni przez Magdę Hałajko (17,34 km), jako Team Koszalin, zajęliśmy 242 miejsce w klasyfikacji drużynowej wg średniego dystansu. Serdecznie gratulujemy.

 
Nasi w Manowie, Połczynie Zdroju i Kołobrzegu

biegborkow17 W miniony weekend w okolicach Koszalina odbyło się parę imprez biegowych, w których startowali nasi zawodnicy. 06.05.2017 w Połczynie Zdroju odbył sie III Bieg Borków. W tym trudnym przełajowym biegu wystartowali nasi reprezentanci: Darek Iwaniec (21 miejsce) i Tomek Micerski (29 miejsce). Tego samego dnia odbył się w Kołobrzegu maraton, w którym Eugeniusz Grzesik zajął 8 miejse open i 1 w kategorii M50. Z kolei dzień później w IV Wiosennym Biegu w Manowie na dystansie 5 km wystartowała już kilkunastoosobowa ekipa TKKF Koszalin. Najlepiej zaprezentowali się Arkadiusz Kozak, który został zwycięzcą biegu i Kamil Orzechowski, który zajął drugie miejsce. Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom.

 
Zebranie Klubu Biegacza maj 2017

p1140296W dniu 08.05.2017 odbędzie się zebranie Amatorskiego Klubu Biegacza KTKKF. Spotkanie tradycyjnie rozpocznie się o godz.18  w klubie Przylesie przy ulicy Szenwalda 2.  Serdecznie zapraszamy do udziału.

Informacji udziela Prezes Klubu: Dariusz Jarosz tel. 607 498 662

 
Bieg Górski 2017

gorski2017 W dniu dzisiejszym - 03.05.2017 - TKKF Koszalin przeprowadził zawody biegowe - Bieg Górski, na dystansie 5 km. Start i meta znajdowały się obok Parku Linowego przy ulicy Rolnej. Zawody były podzielone na zmagania indywidualne i drużynowe (czasy nie liczyły się do klasyfikacji indywidualnej). Punktualnie o godzinie 16.00 ponad 130 uczestników ruszyło na bardzo trudną trasę wokól Chełmskiej Góry. W biegu indywidualnym najlepszym okazał się Kamil Orzechowski z KTKKF, przed Jerzym Kulczykiem i Ryszardem Zaborskim (KTTKF) wśród mężczyzn, a wśród kobiet najlepszą okazała się Kamila Łagutko, przed Izabelą Maj-Dziubańską i Eweliną Szablą. W zmaganiach drużynowych triumfowali: drużyna mieszana - TKKF IV Koszalin, drużyna męska - Połczyn Zdrój Biega i drużyna kobieca - Kołobrzeg Biega. Ponadto w biegu indywidualnym w kategoriach wiekowych nasi reprezentanci zajęli miejsca: M16-29 Dawid Jaźwiński 3, K30-39 Iza Chodor 1, M30-39 Krzysztof Musiał 2, K40-49 Agnieszka Walczak 2, M40-49 Jan Zwoliński 2, K50-59 Gosia Krzewińska 1 i Ala Dąbrowska 2, M60-69 Waldek Kozłowiecki 3. Serdecznie gratulujemy. Wynik bieg indywidualny i wynik bieg drużynowy. W wynikach drużynowych znajdziemy też wyniki z uwzględnieniem czasów zawodników startujących indywidualnie i drużynowo. W tej klasyfikacji najlepszym okazał się Arkadiusz Kozak (TKKF Koszalin).

 
Bieg Asterixa w Sianowie

asterix17 1 maja 2017 w Sianowie odbył się bieg terenowy pod nazwą Bieg Asterixa. Najpierw wystartowały dzieci młodsze i starsze w dwóch turach, na dystansach 400 m i 800 m (trasa na stadionie). Następnie na wymagającej trasie zmagało się około 100 zawodników. Mieli do wyboru trzy dystanse: 3 km, 6 km i 12 km, odpowiednio 1,2 i 4 pętle. Start na stadionie miejskim w Sianowie, a potem "w las i w błoto". Zabawa wspaniała, wszyscy uśmiechnięci i umorusani w błocie. Nie mogło zabraknąć tam naszych reprezentantów, którzy jak się okazało, znakomicie spisali się w tym biegu. Na dystansie 3 km wśród mężczyzn całe podium nasze: wygrał Dawid Jaźwiński, przed Jakubem Jaroszem i Jackiem Wróblewskim, wśród kobiet najlepszą była Wiktoria Naczk z Lęborka. Na dwóch pętlach najlepszymi okazali również nasi: Kamil Orzechowski przed Grzegorzem Szymajdą a wśród kobiet Iza Frontczak. Na dystansie 12 km wygrał również nasz zawodnik - Arkadiusz Kozak, zaś wśród kobiet najlepszą była Ania Bielewicz ze Słupska. Nasi zawodnicy stawiali również na podium w kategoriach wiekowych na wszystkich dystansach. Gratulujemy. Wyniki.

 
Nagrody za Wiosenną Milę 2017 wręczone

mila_wios_201726.04.2017 roku o godz. 19.00 w restauracji City Box na Rynku Staromiejskim odbyło się podsumowanie Wiosennych Mili Biegowych. Podsumowania dokonał prezes KTKKF Arkadiusz Kozak. Zwycięzców kategorii open nagrodzono pucharami, zaś najlepszych w kategoriach wiekowych dyplomami. Wszyscy dostali ogromne brawa. Każdy, kto wystartował we wszystkich edycjach Wiosennej Mili, otrzymał pamiątkowy plecaczek. Już wkrótce kolejna edycja mili - Letnia Mila na Stadionie. Galeria zdjęć: zobacz

 
34 Bieg Uliczny Memoriał Winanda Osińskiego

szczecinek2017W dniu 23.04.2017 w Szczecinku odbył się już 34 Bieg Uliczny Memoriał Winanda Osińskiego. To bardzo popularny bieg w naszym regionie, w którym startuje cała rzesza biegaczy z Koszalina i okolic, w tym liczna grupa naszych zawodników z TKKF Koszalin. Najlepszym z mieszkańców Koszalina okazał się Norbert Borzęcki, który zajął 5 miejsce wśród mężczyzn, zaś wśród kobiet Ewelina Szabla, która była 18. Z naszych reprezentantów najszybciej pobiegli Robert Kościelniak 39:18 i Jan Zwoliński 39:56. Mimo bardzo niesprzyjającej pogody - zimno, padający na przemian grad i deszcz, wielu naszych zawodników pobiło swoje rekordy życiowe. Na podium stanęły nasze panie w kategorii K-50: druga była Gosia Krzewińska, a trzecia Lucyna Bogacka. Serdecznie wszystkim gratulujemy.

Więcej…