ArkaMedical-1024x128

NASI SPONSORZY

a44acd9634eed398

 

fish

 

Logo decathlon Koszalin

 

logo 3re co official

 

 

PARTNER MEDYCZNY

logo-SPONDYLUS

PARTNER STRATEGICZNY XVII BIEGU WENEDÓW

Lotto

NASI PARTNERZY

logo koszalin

ck105-
Logo-ZOS

Logo PFNW

Wizytówka

KSE logo

PARTNER TECHNICZNY

4run - logo wersja full

 

Brooks

 

logo 6

Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków KTKKF 28.09.2022

Z A P R O S Z E N I E

W imieniu Zarządu KTKKF zapraszam Pana/ią na Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków KTKKF, które odbędzie się dnia 28 września 2022 r. środa o godz. 18.45 w sali nr 300 Urzędu Miejskiego ul. Rynek Staromiejski 6-7 w Koszalinie.

W przypadku braku wymaganej większości członków w wyznaczonym terminie, zebranie odbędzie się w II terminie o godz. 19.00 bez względu na ilość obecnych.

Porządek obrad:

Rozpoczęcie obrad dnia 28 września 2022 r.

 • I termin o godz. 18.45
 • II termin o godz. 19.00

1.Otwarcie zebrania.

2.Wybór Przewodniczącego i Sekretarza zebrania.

3.Przyjęcie porządku obrad.

4.Zatwierdzenie regulaminu zebrania.

5.Wybór Komisji:

 • - Mandatowo - Skrutacyjnej,
 • - Uchwał i wniosków.

6.Przedstawienie przez Zarząd sprawozdania finansowego za rok obrotowy 2021 oraz wniosku dot. przeznaczenia zysku z bieżącego roku na pokrycie strat z lat ubiegłych.

7.Przedstawienie przez Zarząd sprawozdania z działalności za rok 2021.

8.Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej za rok 2021, wniosek w sprawie udzielenia absolutorium dla Zarządu.

9.Projekt Planu działania na rok 2022.

10. Stwierdzenie prawomocności zebrania.

11. Dyskusja.

12. Głosowania:

 • za przyjęciem sprawozdania finansowego za rok 2021,
 • za przyjęciem sprawozdania z działalności za rok 2021,
 • za udzieleniem absolutorium dla Zarządu,
 • za przyjęciem sprawozdania Komisji Rewizyjnej za rok 2021,
 • za zatwierdzeniem Planu działania na 2022 rok.

13.Wolne wnioski.

14.Wystąpienie Komisji Uchwał i wniosków.

15.Zakończenie zebrania.

Materiały sprawozdawcze Zarządu i Komisji Rewizyjnej udostępnione zostaną członkom przed zebraniem do wglądu.

UWAGA!

Z uwagi na epidemie prosimy o przybycie na Zebranie w maseczkach, rękawiczkach oraz z własnym długopisem.

Prezes Zarządu KTKKF mgr Arkadiusz Kozak

 
Otwarte Mistrzostwa Polski Masters w Półmaratonie, Piła 2022

pila2022W niedzielę 04.09.2022 roku w ramach 31 Półmaratonu Signify Piła odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Masters w Półmaratonie. Znakomicie spisali się w nich zawodnicy TKKF Koszalin. Małgorzata Krzewińska z czasem 1:44:23 zdobyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski w kategorii K-60, zaś Jan Zwoliński w kategorii M-50 z czasem 1:28:34 zajął trzecie miejsce tym samym zdobywając brązowy medal mistrzostw Polski. Gorące gratulacje dla naszych wspaniałych zawodników.

 
32. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters, Toruń 2022

MP Toruń 2022

W Toruniu od 18-19 czerwca 2022 r. odbywały się 32. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters, w których uczestniczyło ponad 520 zawodników i zawodniczek.
Koszalin był reprezentowany przez zawodników z Koszalińskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej oraz Klubu Lekkoatletycznego „Bałtyk” Koszalin.

Najcenniejszy dorobek medalowy zanotował Arkadiusz Kozak (Prezes KTKKF), który w kategorii M50 zdobył 2 złote medale na 1500 m – 4:40.06 min i 5000 m – 18:14.63 min oraz srebrny medal na 800 m – 2:17.33 min.
Kolejnym medalistą pod względem złotych medali był zawodnik KTKKF Marusz Borychowski startujący w kat. M45, który również zdobył dwa złote medale na 5000 m – 16:59.63 min i 10 000 m z wynikiem 35:46.99 min oraz 3 miejsce na 1500 m – 4:28.61 min.
Jerzy Krauze (Wiceprezes KTKKF) startujący w kat. M55 zdobył 2 złote medale w biegu na 100 m przez płotki – 18.50 s oraz w rzucie oszczepem – 42.67 m.
Trzykrotnie również stawał na podium zawodnik KTKKF Jan Suski, który rywalizował w kategorii M65 i dwukrotnie zdobył srebrne medale na 100 m przez płotki – 21.93 s, a także na 300 m przez płotki – 54.12 s, ponadto w trójskoku zdobył brązowy medal z wynikiem 8.37 m.

Natomiast zawodnicy "Bałtyku" Koszalin równie udanie startowali podczas Mistrzostw Polski Masters.
Na wyróżnienie zasługuje Stanisław Kłosowicz, który w kat. M65 w biegu na 300 m przez płotki zdobył złoty medal z wynikiem 54.12 s.
Równie udanie startowało małżeństwo Zboińskich, gdzie Agnieszka Zboińska w kat. W45 zdobyła srebrny medal na 400 m – 1:25.15 min oraz Wojciech Zboiński kat. M50 (lekarz kardiolog) zdobył srebrny medal w biegu na 400 m przez płotki z wynikiem 1:17.06 min.
Srebrny medal również wywalczył Cezary Linowiecki kat. M60 w biegu na 800 m z wynikiem 2:44.97 min.
Należy zauważyć, że synowie Jana Suskiego powrócili do treningów i startów lekkoatletycznych w formule Masters.
Grzegorz Suski już kilkukrotnie startował w Mistrzostwach Polski. Tym razem Grzegorz Suski w kat. M40 wystartował w trójskoku zdobywając brązowy medal z wynikiem 11.73 m.
Natomiast Krzysztof Suski zadebiutował w dniu swoich urodzin, to jest w terminie zawodów, które uprawniły go do startu w zawodach rangi Masters, ponieważ ukończył 35 lat. Krzysztof w kat. M35 w trójskoku zdobył srebrny medal z wynikiem 12.12 m.

Gratulacje za udane starty dla reprezentantów Koszalina!

 
Zaproszenie - Green Run Network

GREENet zaproszenie PL-min

Gdański Ośrodek Sportu jako Lider projektu “Green Run NetWork - ecological education through running events (GREENet)" Nr projektu 622917-EPP-l -2020- 1-PL-SPO-SSCP" w ramach Programu Erasmus + Sport zaprasza do współpracy w ramach Green Run Network (GREENet).

Partnerzy projektu:
Koszalińskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „KTKKF”
Portugalski Związek Pentatlonu Nowoczesnego , Caldas da Rainha
Towarzystwo Alpinizmu i Narciarstwa Sportowego ''Zeleznicar'', Nowy Sad
Litewski Związek Biegaczy Amatorów „LBMA”, Kowno

Głównymi działaniami w ramach projektu GREENet są:

- współpraca organizatorów imprez biegowych w formie wyjazdów studyjnych połączonych z wymianą wiedzy i dobrych praktyk w zakresie proekologicznych
rozwiązań w organizacji imprez;
-
stworzenie materiałów edukacyjnych dla organizatorów imprez biegowych w zakresie proekologicznego podejścia do organizacji imprez oraz materiałów
edukacyjnych w zakresie ekologii dla uczestników imprez;
-
stworzenie certyfikacji „Green Run Label” dla organizatorów imprez biegowych oraz wytycznych do otrzymania powyższego odznaczenia;

Następnym krokiem w projekcie jest utworzenie sieci współpracy pn. GREENet, w ramach której kontynuowane będą założenia projektu GREENet. Wszystkie organizacje zainteresowane ekologicznym podejściem w organizacji imprez biegowych są mile widziane jako członkowie sieci.

Głównymi działaniami w ramach sieci GREENet są:

 • - wymiana doświadczeń w zakresie ekologicznego podejścia do organizacji imprez biegowych;
  - propagowanie rozwiązań proekologicznych w organizacji imprez;
 • - wsparcie organizacji chcących uczestniczyć we wdrażaniu wytycznych opracowanych w ramach projektu Green Run Network;
 • - edukacja ekologiczna uczestników imprez biegowych;
 • - poszerzanie sieci współpracy;
 • - podejmowanie nowych wspólnych inicjatyw.
 
24h Rawicki Festiwal Sportu 2022

raw_22Po przerwie spowodowaną pandemią, tradycyjnie w trzecią sobotę maja, już po raz 10 odbył się 24 Godzinny Rawicki Festiwal Sportu. Od wielu lat jesteśmy uczestnikami tej wspaniałej imprezy. Nie mogło być inaczej i w tym roku i w sile dwóch drużyn wystartowaliśmy w 24-godzinnej sztafecie biegowej. Jak zwykle było wspaniale, walczyliśmy z przeciwnikami i ze swoimi słabościami, nie poddając się do końca. Naszej pierwszej drużynie udało się wskoczyć aż na 4 pozycję i zaliczyć 128 okrążeń, a nasza druga wcale nie była gorsza i zaliczyła 112 okrążeń. Ale najważniejsza była wspólna zabawa. Gratulacje dla wszystkich uczestników.

 
KTKKF gospodarzem spotkania partnerów projektu "Edukacja ekologiczna poprzez imprezy biegowe" (GREENet), w ramach programu Erasmus+ Sport

alt 

Koszalińskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w dniach od 19-20 maja 2022 roku było organizatorem 5 spotkania, które było jednocześnie kończącym cykl spotkań w ramach międzynarodowego projektu „SIEĆ ZIELONYCH BIEGÓW” – Edukacja ekologiczna poprzez imprezy biegowe (GREENet), w ramach programu Erasmus+ Sport - “GREEN RUN NETWORK – Ecological education through running events (GREENet)”.

Spotkanie zostało zorganizowane w sali konferencyjnej Koszalińskiego Amfiteatru, którego gospodarzem był Jerzy Krauze Wiceprezes KTKKF, a jednocześnie lokalny koordynator projektu.

W trakcie spotkania stronę koszalińską reprezentował również nasz kolega Tomasz Sosnowski – Wiceprezes KTKKF.

Kolejnym przedstawicielem, tym razem była nasza koleżanka z KTKKF Joanna Stankiewicz-Majkowska, która reprezentuje sekcję pływacką „TKKF Koszalin Masters” – (Na co dzień … z zawodu nauczyciel akademicki języka angielskiego na Politechnice Koszalińskiej).

Naszym lokalnym partnerem projektu był Jarosław Marycz – Prezes Fundacji Promocji Sportu VELO BALTIC, a jednocześnie organizator wyścigu kolarskiego „Tour de Koszalin”. To wychowanek Klubu Kolarskiego „Spółdzielca” Koszalin, topowy polski kolarz, vice mistrz Europy U-23, zdobywca 8 tytułów mistrza Polski. To także reprezentant wielu zawodowych grup kolarskich jak: Team Saxo Bank, Tinkoff Bank, CCC Polsat Polkowice, Domin Sport oraz Wibatech Merx 7r., który rywalizował na trasach największych etapowych wyścigów kolarskich świata, m.in. Giro d’Italia, Vuelta d’Espagna, Tour de Pologne, Paris-Nice, Tirreno-Adriatico, Tour de Romandia, Dubai Tour, a także w najważniejszych wyścigach klasycznych takich jak: Mediolan-San Remo, Amstel Gold Race, Ronde van Vlandereen oraz Paris- Roubaix.

Partnerzy projektu (GREENet):

Gdański Ośrodek Sportu – Lider projektu
Litewski Amatorski Związek Biegowy – Kowno
Portugalski Związek Pięcioboju Nowoczesnego - Caldas da Rainha
Stowarzyszenie Biegów Górskich i Narciarskich – Nowy Sad, Serbia
Koszalińskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej

Celem projektu, oprócz wymiany doświadczeń w organizacji imprez biegowych wśród partnerów projektu, którzy są ekspertami w Europie, było opracowanie przewodnika dobrych praktykach w zakresie ekologicznych rozwiązań podczas organizacji imprez biegowych. „Guidelines”, to zbiór doświadczeń największych organizatorów imprez sportowych, którzy chcą do tematu podchodzić w sposób odpowiedzialny z myślą o przyszłych pokoleniach.

Uczestnicy spotkań, mieli okazję zwiedzić koszalińskie obiekty sportowe tj. Park Wodny Koszalin, Hala Widowiskowo-Sportowa, Sportowa Dolina, Stadion „Bałtyk” Koszalin oraz Wodną Dolinę. Należy wspomnieć, że nasi goście przed wizytą obiektów sportowych wizytowali Górę Chełmską (wieża widokowa, Sanktuarium Maryjne), a także zostaliśmy przyjęci przez Monikę Tkaczyk – Prezes Zarządu Obiektów Sportowych Sp. Z o.o. w Koszalinie. Była również okazja do praktycznego przetestowania w Koszalińskim Parku Wodnym m.in. saunarum, basenu sportowego i strefy rekreacyjnej.

Jestem przekonany, że KTKKF w tym projekcie stanął na wysokości zadania, co więcej Koszalin jako miasto, przedstawiciele zarządu KTKKF oraz lokalni partnerzy projektu dali istotny wkład w „GREENet”.
Moje słowa podziękowania za profesjonalizm dla Joanny Stankiewicz-Majkowskiej - sekcja pływacka „TKKF Koszalin Masters” oraz Jarosława Marycza – Prezes Fundacji Promocji Sportu VELO BALTIC, organizatora wyścigu kolarskiego „Tour de Koszalin”.

Jerzy Krauze
VP KTKKF

 
Zebranie Klubu Biegacza maj 2022

xixwenW dniu 9 maja 2022 roku w poniedziałek odbędzie się zebranie Amatorskiego Klubu Biegacza KTKKF. Spotkanie rozpocznie się o godz.18 w klubie Przylesie przy ulicy Szenwalda 2. Poruszany będzie temat wyjazdu do Rawicza na 24 godzinny Rawicki Festiwal Sportu. Serdecznie zapraszamy do udziału.

 
XIII Koszaliński Bieg Górski

bg2022W sobotę 30.04.2022 odbył się XIII Koszaliński Bieg Górski zorganizowany przez TKKF Koszalin. Podobnie jak w ubiegłym roku biegacze rywalizowali na dwóch dystansach - jednej pętli, czyli około 5,3 km i trzech pętlach, co dało w sumie około 15,9 km. Pętla niezmiennie ta sama, ze sporymi przewyższeniami i trudnymi podbiegami. Na 15 km najlepszym okazał się Arkadiusz Wicenbach przed Pawłem Walczakiem i naszym reprezentatem Łukaszem Hubertem. Wśród kobiet zdecydowanie wygrała nasza reprezentantka Urszula Kasztelan, druga była Alicja Kwapisz, zaś trzecia Weronika Spolska. Nasi zawodnicy stanęli na podium również w kategoriach wiekowych, w M50 pierwszy był Jan Zwoliński, zaś w M60 trzeci Janusz Skowyrski. Ponadto nasi zawodnicy wygrali kategorię drużynową. Na krótszym dystansie zwyciężył Jerzy Nejman, a drugie i trzecie wywalczyli nasi zawodnicy: Michał Waleński i Kamil Orzechowski. Wśród kobiet triumfowała Żaneta Obara, przed Basią Wojciechowską i naszą zawodniczką Beatą Maziec. Wsród nagrodzonych znalazła się również inna nasza zawodniczka - Gosia Krzewińska zajmując piąte miejsce. Serdecznie wszystkim gratulujemy.

Wyniki na obu dystansach znajdziesz tu: Wyniki Zdjęcia z trasy autorstwa naszego kolegi Darka D. Zdjęcia