Bieg Górski 2011 przeszedł do historii.
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny

KOSZALIŃSKI BIEG GÓRSKI PRZESZEDŁ DO HISTORII

Zakończyły się dzisiejsze zmagania na bardzo wymagającej trasie Biegu Górskiego w Koszalinie. Poza biegiem w trakcie imprezy sportowej rozegrany został Górski Wyścig MTB (rowerowy) oraz Górski Marsz Nordic Walking.

Pogoda podczas zawodów nie zawiodła, a wiatr, który w ostatnich dniach mocno się rozpędził, z każdą minutą wiał coraz słabiej. Na starcie biegu stawiła liczna grupa 97 osób chętnych do zmierzenia się z wyzwaniem górskim. Wszystkie osoby ukończyły rywalizację biegową. Na dystansie 5km zostało sklasyfikowane 62 osoby, a 3 pętle o łącznej długości niemal 16km pokonało 35 zawodników.

Zwycięzcą biegu na dystansie 5km został Ryszard Zaborski (TKKF Koszalin). Kolejnymi biegaczami na mecie byli Kamil Guzal (UKB "Maratończyk" Okonek), a następnie Krzysztof Musiał (TKKF Koszalin).
Wśród kobiet triumfowała Aleksandra Pochranowicz.(Biały Bór). Drugie miejsce zajęła Irena Samoił-Kowalska (TKKF Koszalin / Bobolice), a na trzecim stopniu podium znalazła się Joanna Gałan (Złocieniec).

Bieg na 15km wygrał faworyt Artur Pelo (Starnice), jako drugi finiszował Marcin Horbacz (Łobeski Klub Biegacza Trucht), a trzeci na mecie pojawił się Arkadiusz Węgłowski (Kamera Kołobrzeg).
Trudny dystans 15km pokonały również kobiety, a wśród nich najszybszymi były Agnieszka Matyka (Malechowo), Izabela Frontczak (TKKF Koszalin / Szczecinek) oraz Aleksandra Bednarczyk (Poznań).

Do marszu Nordic Walking zgłosiło się 48 zawodników. Rywalizację zwycięzko, mimo wcześniejszego wyczerpującego biegu na 5km,  zakończył Mirosław Bierkus (KSM Przylesie Koszalin). Niedługo potem metę przekroczył Wojciech Gliszczyński (TKKF Koszalin). Trzecim zawodnikiem stał się Henryk Chudy (KS Olszewski i Synowie Sławno), który walczył o podium mając w nogach świetny wynik uzyskany chwilę wcześniej w 15-kilometrowym biegu (ukończył na 8 pozycji).
Pierwszą kobietą w marszu okazała się Dorota Brynkiewicz (OSP Barwice), a za nią kolejno Izabela Wesołowska (Koszalin) oraz Ewa Kozak (TKKF Koszalin).

Na 10-kilometrową trasę wyścigu MTB wyruszyło 18 rowerzystów. Jako pierwszy linię mety osiągnął Arkadiusz Głażewski (Chaton Team / Koszalin), a za nim finiszował Tomasz Kozłowski (Chaton Team / Koszalin) oraz Mariusz Staszewski (www.dagnynowak.com).

Wszystkim uczestnikom przygotowaliśmy pakiety startowe, a na mecie każdy z zawodników otrzymał okolicznościowy, odlewany medal. Na zakończenie można było przygotować sobie posiłek w postaci kiełbaski z palącego się w pobliżu trasy ogniska.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w tej, myślę, udanej i sympatycznej imprezie.
Czekamy na opinie i sugestie zmian, abyśmy mogli dla Was się poprawiać i ciągle podnosić poprzeczkę.

Autor: Michał Bieliński