SłabyŚwietny
Wpisany przez Arkadiusz Kozak (Arko)
poniedziałek, 25 kwietnia 2011 10:54

MISTRZOSTWA SŁAWNA W NORDIC WALKING

W dniu 9 października 2010 roku odbyły się Mistrzostwa Sławna  w Nordic Walking. W zawodach udział wzięło 86 zawodników reprezentujących tereny Pomorza i Kujaw. Nasi reprezentanci (Kasia KOZAK, Paweł KOZAK, Ewa KOZAK) odnieśli kolejne sukcesy plasując się na pierwszych miejscach w swoich kategoriach wiekowych na dystansie 5km, ustanawiając swoje rekordy życiowe.

Image

Image

PUCHAR POLSKI W WARSZAWIE

W dniu 2 października 2010 roku w Warszawie na Fortach Bema odbyły się VI zawody Pucharu Polski w Nordic Walking. Były to zawody kończące rywalizację cyklu Pucharu Polski w 2010 roku. W zawodach udział wzięło ponad 150 uczestników reprezentujących wszystkie regiony kraju. Jak zwykle nasi reprezentanci zajęli wysokie miejsca:

Wojciech GLISZCZYŃSKI - 2 miejsce w kat. open na 5km / I m. w kat. 14-17 lat

Katarzyna KOZAK - 16 miejsce w kat. open na 10km / I m. w kat. do 13 lat

Paweł KOZAK - 27 miejsce w kat. open na 5km / II m. w kat. do 13 lat

Ewa KOZAK - 33 miejsce w kat. open na 5km / III m. w kat. 30-39 lat

Image

Paweł Kozak na mecie (najmłodszy sklasyfikowany zawodnik w Pucharze Polski)

W cyklu Pucharu Polski (licząc cztery najlepsze starty z sześciu) nasi zawodnicy zajęli miejsca na podium w swoich kategoriach wiekowych.

Wojciech GLISZCZYŃSKI - I miejsce w kat. 14-17 lat - na dystansie 5km

Katarzyna KOZAK - I miejsce w kat. do 13 lat - na dystansie 10km

Paweł KOZAK - I miejsce w kat. do 13 lat - na dystansie 5km

Ewa KOZAK - II miejsce w kat. 30-39 lat - na dystansie 5km

Image

Kasia Kozak na trasie w Warszawie (najmłodsza uczestniczka Pucharu Polski)

BIESZCZADY KOLEJNYM MIEJSCEM PUCHARU

W dniu 18 września 2010 roku w Tyrawie Solnej koło Sanoka (Bieszczady) odbyła się V edycja Pucharu Polski w Nordic Walking. Ze względu na intensywne opady deszczu trasy wokół Diablej Góry były bardzo błotniste i wymagające dla uczestników. Mimo to reprezentanci Koszalińskiego TKKF  wzięli udział w zawodach i osiągnęli bardzo wysokie wyniki:

Paweł KOZAK na dystansie 5km - I miejsce w kat. do 13lat -  XIII miejsce open

Kasia KOZAK na dystansie 10km - I miejsce w kat. do 13 lat - XIII miejsce open

Wojciech GLISZCZYŃSKI na dystansie 5km - I miejsce w kat. do 17 lat - II m, open

Ewa KOZAK na dystansie 5km - II miejsce w kat. 30-39 lat kob. - XVI miejsce open

Image
 Reprezentanci na trasie wokół Diablej Góry (od lewej): Kasia Kozak, Wojciech Gliszczyński, Paweł Kozak, Ewa Kozak.

Zakończenie Pucharu Polski odbędzie się 2 października 2010 roku w Warszawie po rozegraniu ostatnich zawodów. Nasza reprezentacja weźmie udział w zawodach i liczy na kontynuację dobrej passy.

GNIEZNO GOSPODARZEM MISTRZOSTW POLSKI

W dniu 28 sierpnia 2010 roku liczna reprezentacja Koszalińskiego TKKF wzięła udział w kolejnych zawodach Nordic Walking w  Gnieźnie zaliczanych do cyklu zawodów Pucharu Polski. Nasi liderzy (Paweł Kozak, Katarzyna Kozak oraz Wojciech Gliszczyński i Ewa Kozak) nie zawiedli i zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych zapewniając sobie zwycięstwo w całym cyklu zawodów.

Image

Kolejnym startem biedzie udział naszych zawodników w zawodach w Tyrawie Solnej w Bieszczadach  w dniu 18 wrzesień 2010 roku.

Image

Paweł KOZAK z numerem 170 na trasie

MISTRZOSTWA ŚWIATA W GDAŃSKU

W dniu 15 maja 2010 roku w Gdańsku zawodnicy Koszalińskiego TKKF wzięli udział w Mistrzostwach Świata Małego i Dużego Trójmiasta. Zawody były  zaliczane do Pucharu Polski w Nordic Walking. Liczna reprezentacja osiągnęła znaczący sukces zdobywając pięć miejsc na podium w klasyfikacji generalnej oraz w kategoriach wiekowych.

Image

Zawody odbyły się w Parku Krajobrazowym na terenach morenowych a trasy były wyjątkowo trudne i wymagały od zawodników wyśmienitego przygotowania.

PUCHAR POLSKI W EURPOEJSKIEJ STOLICY NORDIC WALKING

1 maja 2010 odbyła się Wielka Siódemka Barlinecka w ramach której , odbyła się II runda Pucharu Polski  w Nordic Walking. Wśród startujących znaleźli się również zawodnicy TKKF Koszalin. W sobotę o godzinie 11:00 ruszył marsz Nordic Walking na dystansie 5, 10 oraz 20 km.

Image

W najkrótszym 5-kilometrowym dystansie udział wziął najmłodszy reprezentant klubu, Paweł Kozak (9 lat). Mimo olbrzymiej (i znacznie starszej) konkurencji uzyskując czas 37m18s zajął świetne 17 miejsce open ( I miejsce w kategorii do 13 lat ) wśród 135 osób, które ukończyły marsz. Wcześniej na mecie zameldowała się Ewa Kozak ( II miejsce w kategorii K 30) z czasem 36m39s zajęła 11 pozycję. Wojtek Gliszczyński z czasem 35min 07s zajął wysokie VII miejsce open, a Grzegorz Kozak z czasem 43 min 40 s uplasował się na 5 miejscu w kategorii senior.

Dystans 10 km pokonała w czasie 1h16m01s Katarzyna Kozak ( I miejsce w kategorii  wiekowej do 13 lat  ) , co dało jej 15 lokatę. Tuż za nią na metę wdarł się Arkadiusz Kozak (I miejsce w kategorii wiekowej M-30). Dystans ten ukończyło łącznie 38 zawodników.

Na dystansie 20km startował Andrzej Jakubowski, który w kategorii M-50 zajął z czasem 2godz. 45 min 58s. wysokie 6 miejsce.

Image

CHODZILIŚMY W JAROSŁAWCU

Nasi reprezentanci w swoim pierwszym zorganizowanym starcie w Jarosławcu osiągnęli znaczące sukcesy zdobywając 5 miejsc na podium.  Na pierwszych miejscach w kategorii wiekowej pow. 50 lat uplasowali się: Teresa JAKUBOWSKA oraz Mirosław BIERKUS. Drugie miejsce w kategorii do 50 lat zajął Mariusz GAWROŃSKI. Trzecie miejsca w kategorii wiekowej  pow.50 lat zajęli Elżbieta MIŁEK oraz Andrzej JAKUBOWSKI (Wiceprezydent Koszalina).

Image

Tuż przed startem reprezentanci sekcji TKKF Koszalin:  Amatorskiego Klubu Biegacza oraz Nordic Walking.