SłabyŚwietny
Wpisany przez Arkadiusz Kozak (Arko)
niedziela, 14 sierpnia 2011 08:38

IV CROSS GÓRY CHEŁMSKIEJ ZA NAMI

W dniu 13 sierpnia 2011 roku przeprowadziliśmy kolejną imprezę rekreacyjno-sportową zaliczaną do GRAND PRIX KOSZALINA 2011. Centrum zawodów usytułowane było na terenach giełdy przy ulicy Rolnej. Trasy wszystkich konkurencji przebiegały po ulicy Rolnej oraz po alejkach Góry Chełmskiej. Pogoda dopisała uczestnikom imprezy, sprzyjała uprawianiu rekreacji na świeżym powietrzu. Na zawody zjechali się zawodnicy niemal z terenów całego kraju (Zielona Góra, Katowice, Lublin, Braniewo, Warszawa ......)

O godz. 9.30 na trasę wyruszylii zawodnicy uczestniczący w wyścigu rowerów górskich na dystansie 5km i 20km. Był to niesamowicie barwny peleton, a na starcie stanęło 25 zawodników. Zawodnicy bardzo chwalili trasę (pętla 2,5km), którą organizatorzy wyznaczyli im do pokonania.

Na dystansie 5km zwyciężył Tomasz KOZAKOWSKI z Kwidzyna (FLASH TEAM) z czasem 13:32 min. Na drugim miejscu uplasował się Michał CZAJKA z Rumi (PIAST SŁUPSK) 13:43min.

Niesamowita walka rozegrała się na dystansie 20km. Gdzie zwycięzca dwóch poprzednich edycji w ramach GRAND PRIX KOSZALINA 2011 Arkadiusz GŁAŻEWSKI (CHATON KOSZALIN) 56:01 min musiał zadowolić się II miejscem. Zwyciężył Tomasz LIPIŃSKI ze Słupska 52:19 min co dało średnią prędkość ok. 23km/h. Na dystansie 20km wystartowała także jedyna kobieta w stawce zawodników Wioletta MURAWSKA ze Szczecina.

Wyniki MTB:      dystans 5km        dystans 20km

O godz. 11.00 do rywalizacji na dystansie 5km i 10km, przystąpili zawodnicy uczestniczący w konkurencji Nordic Walking. Wszyscy uczestnicy marszu startując w jednych zawodach dopisywali sobie punkty w rywalizacji w ramach PUCHARU POMORZA oraz GRAND PRIX KOSZALINA 2011. Na starcie stawiła się rekordowa liczba zawodników: 90 osób na 5km i 36 osób na 10km.

Na dystansie 5 km zwyciężył po raz drugi tego dnia Tomasz KOZAKOWSKI z Kwidzyna (FLASH TEAM) z czasem 34:33 min. Wyprzedził on Sławomira Ćwirko oraz Damiana WIDERKIEWICZA z Grudziądza (PATYCZAKI GRUDZIĄDZ). Wśród Kobiet najlepszą okazała Beata BOCZAR z Zielonej Góry (GREEN TEAM) uzyskując czas 37:22 min. Ze stratą 40 sek. linie minęła 12 letnia Katarzyna KOZAK z Koszalina ( SP-10 TKKF Koszalin). Na najniższym stopniu podium stanęła Dorota BRYNKIEWICZ (BŁĘKITNI GONNE MAŁE) 38:33 min.

Na dystansie 10 km bezkonkurencyjna okazała się (I miejsce open) aktualna Mistrzyni Świata Elżbieta WOJCIECHOWSKA z miejscowości Pakość z czasem 1:07:12 godz. Na II miejscu uplasowała się Danuta SKÓRA ze Słupska 1:20:40 godz., a na III miejscu Irena KARASIEWICZ z Braniewa (HYDRO MAL BRANIEWO) 1:23:05 godz. Wśród Panów najlepszym okazał się mieszkaniec Lublina Mirosław BIERKUS (APTEKA MIEDZIANA KOSZALIN) 1:09:44 godz. Po minucie na mecie zameldował się Konrad BUZAK z Gdyni 1:10:44 godz. zajmując II miejsce. Na III stopniu podium znlazł się Jerzy BOJANOWSKI z Gdyni (NACHODZIE.PL)

Wyniki Nordic Walking:        dystans 5km          dystans 10km

O godz. 12.40 do rywalizacji przystąpły dzieci, które wraz ze swoimi rodzicami mieli do pokonania trasę o długości 1km. Na starcie stawiły się 23 pary rodzinne w różnym wieku. Na mecie wszystkie dzieci otrzymały okazjonalne medale słodycze oraz upominki. Bieg rodzinny był dla większości wstępem do rywalizacji w pozostałych biegach.

O godz. 13.00 na trasę biegu wyruszyli biegacze, którzy mieli do pokonania dystans 5km i 20km. Pętla długości 5km przbiegała tym razem przez szczyt Góry Chełmskiej, co zdecydowanie podniosło trudność trasy w porównaniu do poprzednich konkurencji. Na starcie stawiło się 101 osób (80 osób na 5km, 21 osób na 20km).

Na dystansie 5km zwyciężył Jerzy KULCZYK z Tychowa z czasem 20:00 min., tuż za nimlinię mety przekroczył reprezentant Okonka (KB MARATOŃCZYK) Kamil GUZAL 20:19min. Trzeci na mecie Igor NIEWIADOMSKI (KMKL SZTORM) z Kołobrzegu uzyskał czas 21:07min.

Na dystansie 20km (4 pętle po 5km) wystartowali sami mężczyźni. Na najwyższym stopniu podium stanął Marcin HORBACZ (ŁOBESKI KLUB BIEGACZA "TRUCHT") uzyskując czas 1:34:15 godz. Drugie miejsce zajął Józef KAWECKI z Wrześni 1:37:29 godz., a trzecie Arkadiusz WĘGLOWSKI z Kołobrzegu 1:39:23 godz.

Wyniki biegów:       dystans 5km       dystans 20km

Wszyscy uczestnicy na mecie otrzymywali okazjonalne medale oraz słodycze i napoje. Dla wszystkich organizował integracyjne ognisko na którym, każdy mógł upiec sobie kiełbaskę.

Ceremonie wręczenia ngród i wyróżniem dokonywano po zakończeniu każdej z konkurencji. Wręczeń dkonywali min. Wiceprezydent Miasta Przemysław KRZYŻANOWSKI, Poseł na Sejm RP Danuta OLEJNICZAK, Dowódca Garnizonu Koszalin płk dypl. Zbigniew ZALEWSKI, Prezes KTKKF Arkadiusz KOZAK, Wiceprezes KTKKF Jerzy KRAUZE, Prezes Amatorskiego Klubu Biegacza Dariusz JAROSZ.

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych imprezach organizowanych przez Koszalińskie TKKF.

Zdjęcia z imprezy autorstwa: Alicja NIEMIEC