SłabyŚwietny
Wpisany przez Arkadiusz Kozak (Arko)
niedziela, 20 listopada 2011 14:32
A R K A D I U S Z     K O Z A K
Przygodę ze sportem ropoczełem w wieku 13 lat w klubie piłkarskim "Włókniarz" Okonek. Następnie od 1988 roku związałem się z letnim biatlonem, który uprawiałem przez 5 lat. Uprawiając tą dyscyplinę zdobyłem kilka medali Mistrzostw Polski oraz dwa brązowe medale Mistrzostw Europy. Przez 3 lata reprezentowałem Polske w wielu zagranicznych zawodach. W miedzyczasie startowałem także, w biegach średnich i długich jako reprezentant klubu "Łan Koszalin" zdobywając kilka medali mistrzostw województwa, Mistrzostw Polski LZS.

Po zakończeniu szkoły średniej podjąłem studia na AWF w Poznaniu i kilka lat biegałem rekreacyjnie. Dopiero w 2000 roku powróciłem do systematycznego treningu lakkoatletycznego. Pozwoliło mi to na ustanowienie wielu rekordów życiowych.
Od 2003 roku zostałem zakwalifikowany do kadry polski żołnierzy w konkurencji Pięciobój Wojskowy (MILITARY PENTATHLON). Uprawiałem tę konkurencję do 2010 i uczestniczyłem  w wielu Mistrzostwach Świata, Europy oraz Igrzyskach Żołnierzy w Indiach. Po zakończeniu kariery zostałem uhonorowany przez Ministra Obrony Narodowej za zasługi w upowszechnianiu tej dyscypliny oraz za godne reprezentowanie Wojska Polskiego na arenach sportowych Polski i Świata.

W trakcie kariery sportowca żołnierza zdobyłem 29 medali Mistrzostw Wojska Polskiego co powoduje, że jestem jednym z nielicznych, którzy w historii Wojska Polskiego zdobili tak wiele medali.
Po skończeniu 35 roku życia startuję w zawodach weteranów LA. Zdobyłem kilka medali i ustanowiłem rekord Polski na 3000 metrów w hali. Spełniłem tym swoje marzenia o Rekordzie Polski.
Aktualnie pełnię funkcję Prezesa Koszalińskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej i realizuję się jako organizator wielu imprez rekreacyjno-sportowych.