SłabyŚwietny
Wpisany przez Arkadiusz Kozak (Arko)
sobota, 31 grudnia 2011 15:58

III KOSZALIŃSKI BIEG SYLWESTROWY I NORDIC WALKING SUPER IMPREZĄ

W dniu 31 grudnia 2011 roku na Rynku Staromiejskim po raz trzeci Koszalińskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej przeprowadziło imprezę rekreacyjno-sportową pod nazwą III KOSZALIŃSKI BIEG SYLWESTROWY oraz III SYLWESTROWY NORDIC WALKING. Na starcie stanęło ponad 230 osób, a obie konkurencje ukończyło 193 osoby.  Okazało to się nowym rekordem frekwencji.

Bieg główny na dystansie 5300 m ukończyło 147 osób. Po długiej weryfikacji sędziowie stwierdzili, że mimo analizy nagrania wideo nie udało się wyłonić zwycięzcy i przyznano dwa I miejsca na którym znaleźli się Piotr DRWAL (LKS JANTAR USTKA) i Tadeusz ZBLEWSKI (TALEX BORZYTUCHOM) dwukrotny zwycięzca z poprzednich lat. Obaj zawodnicy uzyskali ten sam czas 16:23 min. Na trzecim miejscu uplasował się Łukasz WIRKUS (TALEX BORZYTUCHOM). Wśród kobiet zwyciężyła Aleksandra POCHRANOWICZ (AZS UNIWERSYTET GDAŃSKI), przed Agnieszką MATYKA (KB OLSZEWSKI I SYNOWIE). Na trzecim stopniu podium uplasowała się Irena SAMOIŁ-KOWALSKA (TKKF KOSZALIN).

W Nordic Walking wystartowało ponad 70 osób. Dystans 5300 m ukończyło 46 zawodników. Zwyciężył Sławomir ĆWIRKO (SŁUPSK), przed Przemysławem BARAŃSKIM (MLUKS TRZEBIATÓW) i Piotrem BRZOZOWSKIM (AKTYWNI POSTOMINO). Wśród kobiet najszybszą okazała się Maria KUBIAK (RUMIA). Na podium znalazły się także Izabela WESOŁOWSKA (KOSZALIN) oraz Elżbieta RYCHEL (KOSZALIN).

Wszyscy zawodnicy na mecie uhonorowani zostali odlewanymi medalami oraz na wszystkich czekała herbata i pączki. Na podium zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i upominki. Na koniec wśród wszystkich uczestników rozlosowano nagrody i upominki. Następnie Wicemarszałek Województwa Andrzej JAKUBOWSKI złożył wszystkim przy lampce szampana bezalkoholowego życzenia z okazji nadchodzącego Nowego Roku.

Jako organizatorzy pragniemy złożyć serdeczne podziękowania współorganizatorom imprezy stowarzyszeniom:  Sport, rekreacja i wolontariat "SFX"Koszalińskiemu Sztabowi Ratownictwa za udzieloną pomoc w organizacji i prowadzeniu tego przedsięwzięcia.

W/w impreza odbyła dzięki wsparciu Urzędu Miasta Koszalina.

Wyniki:     Bieg        Nordic Walking         Zdjęcia