SłabyŚwietny
Wpisany przez Arkadiusz Kozak (Arko)
środa, 07 marca 2012 12:16

ZA NAMI INAUGURACJA GRAND PRIX KOSZALINA 2012

Inauguracja kolejnej edycji GRAND PRIX KOSZALINA 2012 okazała się po raz kolejny niezwykle udaną imprezą rekreacyjną.  Po raz drugi Koszalińskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej przeprowadziło imprezę pod nazwą Koszalińskie Bieg Górski i Górskie Nordic Walking. Zawodnicy mieli do wyboru w biegu dystans 5 lub 15 km, zaś uczestnicy Nordic Walking tylko dystans 5km. Trasa bardzo trudna i wymagajaca z sumą przewyższeń na pętli 5 km około + - 350m.

Na starcie biegu na dystansie 15 km zameldowały się 43 osoby. Najlepszymi okazali się wśród mężczyzn Artur PELO (Starnice "Wieża Postomino") w czasie 1:07:37 godz., a wśród kobiet Agnieszka MATYKA (Malechowo "KS Olszewski i Synowie") - 1:40:00 godz.Na dytansie 5 km na starcie stanęło 57 zawodników. Na tym dystansie zwyciężył Jacek WĄSICKI (Słupsk "Biegam bo lubię") w czasie 23:13 min. Wśród kobiet trasę najszybciej pokonała Izabela FRĄTCZAK (Szczecinek "TKKF Koszalin") - 28:22 min.Do rywalizacji w Nordic Walking przystąpiło 68 zawodników. Zwyciężył Sławomir Ćwirko ze Słupska w czasie 35:37 mi. Wśród kobiet najszybszą okazała się mieszkanka Koszalina Izabela WESOŁOWSKA - 40:40 min.

Każdy uczestnik na mecie otrzymał pamiątkowy medal, słodycze i napoje. Odbyło się także rodzinne grilowanie, podczas którego uczestnicy mogli zawiązać nowe znajomości i podzielić się swoimi wrażeniami z trasy. Najtarszym uczestnikiem zawodów okazał się 82 letni znany koszaliński atleta Kazimierz BUŁCZYŃSKI, zaś najmłodszym 8 letni Jakub WASZKOWIAK także mieszkaniec Koszalina.

Kolejna udana impreza dzięki wsparciu sponsorów: INVEST NIERUCHOMOŚCI (ul. Wyszyńskiego 3/3),  PIZZA HUT (ul. Paderewskiego 1),  TRAIL.PL.

Zdjęcia z imprezy              Wyniki:       bieg 5km         bieg 15km          Nordic Walking 5km

Impreza zorganizowana ze środków Gminy Miasta Koszalin.