SłabyŚwietny
Wpisany przez Arkadiusz Kozak (Arko)
poniedziałek, 21 maja 2012 13:48

X MIĘDZYNARODOWY BIEG WENEDÓW

W dniu 20 maja 2012 roku Koszalińskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej przeprowadziło kolejną świtną imprezę pod nazwą "Niedziela z Rekreacją". Centrum zawodów mieściło się na Rynku Staromiejskim, a trasy przebiegały głównymi ulicami miasta (Młyńską, Zwycięstwa, Piastowską). Otwarcia zawodów dokonał o godz. 9.30 honorowy patron Prezydent Miasta Koszalina Piotr Jedliński w towarzystwie Borysa Boratyńskiego (INVEST NIERUCHOMOŚCI), Witolda Głowackiego (Wiceprezesa ZZTKKF), Tomasz Staruch (Przedstawiciel Honda, Peugeot Auto Mojsiuk).

X Międzynarodowy Bieg Wenedów - biegi dzieci

O godz. 9.30 do rywalizacji przystąpiły dzieci. Odbyło się 18 biegów na dystransach od 200m do 800m, a udział w nich wzieło ponad 600 dzieci. Rywalizacja była niezwykle zacięta, a pierwszych 6 zawodników na mecie (w każdym z biegów) otrzymała puchary, medale, dyplomy i upominki (lody ufundowane przez Świat Lodów). W klasyfikacji przedszkoli zwyciężyło P-14, wyprzedzając P-19 oraz P-34. W klasyfikacji Szkół Podstawowych zwyciężyła SP-7, przed SP-17 i SP-1. W klasyfikacji Szkól Gimnazjalnych zwyciężyło G-9 przed G-11, a na najniższym stopniu uplasowało się Gimnazjum z Mielna.

WYNIKI BIEGÓW DZIECI                     ZDJĘCIA

X Międzynarodowy Bieg Wenedów - 10 km

O godz. 12.00 nastąpił start do biegu głównego X MIĘDZYNARODOWY BIEG WENEDÓW. Do rywalizacji na dystansie 10 km przystąpiły osoby powyżej 16 roku życia. Na starcie stanęło 299 zawodników, co jest nowym rekordem frekwencji. Międzynarodowa obsada po raz kolejny okazała się faktem, bo udział wzięły osoby z Niemiec i Białorusi. Upalna pogoda nie odstraszyła zawodników, ale miała znaczący wpływ na osiągane wyniki. Na mecie zawodnicy otrzymali medale, a zwycięscy nagrody finansowe, puchary, upominki, dyplomy. Bieg ten zapisał się w ogólnopolskiej akcji "Polska Biega", która odbywała się w dniach 18-20 maja 2012 roku. Wśród pań zwyciężyła Elżbieta Wojciechowska, zaś wśród panów najlepszym okazał się zawodnik z Białorusi Henadz Verkhavodin.