SłabyŚwietny
Wpisany przez Arkadiusz Kozak (Arko)
poniedziałek, 18 czerwca 2012 19:47

MISTRZSTWA POLSKI W PIĘCIOBOJU Z REKORDAMI

W dniu 16 czerwca 2012 roku na stadionie LA "Bałtyk" w Koszalinie przeprowadziliśmy XX Mistrzostwa Polski Weteranów w Pentatlonie Lekkoatletycznym oraz Mistrzostwa Polski w 4-boju lekkoatletycznym Dzieci. W zawodach wzięło udział ponad 90 zawodników i zawodniczek. Najliczniejszą grupę stanowiły dzieci. Wśród weteranów lekkiej atletyki w ramach wielobojowych MP ukończyło 36 zawodników.

W trakcie MP ustanowiono dwa Rekordy Polski, a ich autorkami były: Anna Orzeł (TKKF Koszalin) w kat.W-35lat z wynikiem 1548pkt oraz  Ewa Bartosik z Ostrołęki, która startowała w kategorii wiekowej W-60 lat wynikiem 2842 pkt. Wśród pań kategorię "open" wygrała także Ewa Bartosik, drugie miejsce zajęła Marianna Biskup z Elbląga w kat. K-50 wynikiem 2292 pkt oraz 3 miejsce Lucyna Bogacka z Koszalina, kat. W-50, wynikiem 1942 pkt.

Wśród mężczyzn poziom rywalizacji sportowej stał na wyższym poziomie, jednak rekordów Polski nie poprawiono. Kilka wyników było zbliżonych do rekordowych, Ala zabrakło dosłownie kilku punktów. W kategorii "open" najlepszym zawodnikiem został Marek Grzyb z Olsztyna, startujący w kat. M55, z wynikiem 3720 pkt, drugie miejsce zajął Leszek Bobrzyk z Lublina, startujący w kategorii M60, wynikiem 3362 pkt. oraz trzecie miejsce Jerzy Krauze z Koszalina (dyrektor zawodów) startujący w kat. M45, z wynikiem 3122 pkt.