Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny
Wpisany przez Arkadiusz Kozak (Arko)
niedziela, 26 maja 2013 16:05

DSC0233Wspaniała atmosfera towarzyszyła uczestnikom imprezy rekreacyjnej zorganizowanej przez Koszalińskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej pod nazwą XI Międzynarodowy Bieg Wenedów. W trakcie całodziennej imprezy na Rynku Staromiejskim w Koszalinie, odbyło się 16 biegów dzieci i młodzieży, bieg główny na dystansie 10km, Mistrzostwa Polski Sztafet w Nordic Walking oraz Kryterium Kolarskie.

Bieg główny na dystansie 10 km ukończyło 363 osób. W porównaniu do zeszłego roku jest to 30% wzrost frekwencji. Zwyciężył Piotr Drwal z Ustki, a wśród kobiet Antonina Rychter ze Szczecinka. Najlepszym mieszkańcem Koszalina okazał się Mateusz Witkowski.

W Mistrzostwach Polski Sztafet udział wzięło 17 zespołów w czteroosobowych składach. Zwyciężył zespół EDEN Mielno-Unieście w składzie: Elżbieta Wojciechowska, Jolanta Zuzda, Stefan Helwich, Mirosław Bierkus. W wyścigu rowerowym wystartowało 44 zawodników, a na mecie zamedowało się 41. Najlepszym okazał się Tomasz Marzec ze Słupska, wśród kobiet Justyna Kuchalska z Koszalina.

Zdjęcia

Wyniki:      bieg główny        Sztafety Nordic Walking          Kryterium Kolarskie