Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny
Wpisany przez Arkadiusz Kozak (Arko)
sobota, 28 grudnia 2013 13:38

084-IMG 3551W dniu 28 grudnia 2013 roku Koszalińskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej przeprowadziło imprezę rekreacyjną pod nazwą V Koszaliński Bieg Sylwestrowy. Impreza obyła się w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ulicy Śniadeckich w Koszalinie, a trasa przebiegała ulicami Śniadeckich, Oskara Lange, Gdańską oraz Jana Pawła II.

O godz. 10.25 odbyło się uroczyste otwarcie imprezy, którego dokonał Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Andrzej Jakubowski oraz Wiceprezydent Miasta Leopold Ostrowski. Następnie na trasę o długości 400m wyruszyli najmłodsi w towarzystwie rodziców i opiekunów. Na mecie dzieci otrzymały odlewane medale z XI Międzynarodowego Biegu Wenedów.

Bieg główny na dystansie 6km rozpoczął się z 3 minutowym opóźnieniem o 11.03. Rywalizację ukończyło 334 osób. Zwyciężył Maciej Kubiak z Rumi, który na pokonanie dystansu potrzebował 19min 42sek. Drugie miejsce zajął Jarosław Cichocki z Białogardu, a trzecie Dominik Gałkowski ze Sławska. Wśród kobiet najlepszą okazała się Urszula Kasztelan z Koszalina.

W marszu nordic walking uczestniczyło 43 osoby, a najlepszy okazał się Piotr Brzozowski z Postomina. Wśród kobiet zwyciężyła Maria Kubiak z Rumi. Na mecie uczestnicy otrzymali okazjonalne odlewane medale autorstwa Adama Felińskiego z Koszalina.