Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny
Wpisany przez Arkadiusz Kozak (Arko)
wtorek, 01 kwietnia 2014 11:02

20140324 193735Reprezentanci Koszalina wystartowali Budapeszcie w 12 Halowych Mistrzostwach Świata Masterów Lekkiej Atletyki. Tegoroczne mistrzostwa odbyły się w węgierskiej stolicy w dniach 25-30 marca, a nasze miasto z Koszalińskiego TKKF reprezentowało 4 zawodników. Starty w Budapeszcie były jednocześnie zakończeniem sezonu halowego. Na uwagę zasługuje fakt, że w budapeszteńskich zawodach wystartowało ponad 3840 zawodników. Dla porównania w Sopocie podczas HMŚ seniorów, które odbyły się na początku marca br., wystartowało 600 zawodników. To świadczy o bardzo dużym zainteresowaniu lekką atletyką wśród osób, którzy ukończyli 35 rok życia i kontynuują swoją pasję sportową.

Tym razem nasi sportowcy nie zdobyli medali, jednak wśród indywidualnych rywalizacji, przy konkurencji 30-40 osobowej w kategoriach wiekowych zajmowali wysokie lokaty, jednocześnie ustanawiając nowe rekordy Polski. Najwyższe, bo 4 miejsce zajął Jan Suski, który w kat. M60 wystartował w biegu sztafetowym 4x200m i wraz z kolegami z reprezentacji (Lorenz, Kamiński, Kuschill) ustanowił nowy RP – 1:54,02. Suski wystartował również w Pięcioboju zajmując 17 lokatę z wynikiem 2833 pkt. Natomiast 6 lokatę, również w Pięcioboju halowym w kat. M50 zajął Jerzy Krauze z wynikiem 3657 pkt., jednocześnie poprawiając z 2008 roku poprzedni rekord Polski o 318 pkt. Krauze ponadto zajął 9 miejsce w biegu na 60 m ppł z wynikiem 9,28 s, ustanawiając własny rekord i zaledwie ustępując 0,05s od RP. Kolejnym rekordzistą Polski został Arkadiusz Kozak, który w biegu finałowym na 1500m w kat. M40 zajął 10 miejsce z wynikiem 4:17,33, tym samym wymazując poprzedni RP z 2004 z HMŚ w Sindelfingen. Kozak wystartował również w biegu na 3000m, zajmując 12 lokatę z wynikiem 9:42,98. Wśród naszych reprezentantów znajdował się również Cezary Linowiecki, który w kat. M50 wystartował na 800 m, zajmując 19 miejsce z wynikiem 2:17,69 oraz na 400 m, plasując się na 34 miejscu z wynikiem 61,73 s.

Na uwagę zasługuje start Jana Rybarczyka z Darłowa, który w kat. M45 w biegu crossowym na 8 km zajął 4 miejsce oraz w biegu na hali na 3000 m zajął 5 miejsce z wynikiem 9:15,74.