Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny
Wpisany przez Arkadiusz Kozak (Arko)
środa, 28 maja 2014 13:36

NHK 1151Słoneczna pogoda towarzyszyła uczestnikom XII Międzynarodowego Biegu Wenedów. Bieg główny na dystansie 10km ukończyło 385 osób, zaś 1 milę ukończyło 58. W biegu na dystansie 10 km zwyciężył Jarosław Cichocki z Białogardu, zaś najlepszą kobietą okazała się Ewa Huryń ze Szczecina. Nawyżej sklasyfikowanym mieszkańcem Koszalina był Mateusz Witkowski, który pokonał trasę w czasie 34min 35sek.

Na dystansie 1 mili zwyciężył Vitalik Marynych, który wyprzedził reprezentanta Koszalina Jakuba Wróbla. Najlepszą wśród kobiet okazała się Izabela Frontczak (TKKF Koszalin). Starterami biegów byli: Prezydent Miasta Koszalina Piotr Jedliński oraz uczestnicy Igrzysk Olimpijskich Marian Tałaj i Leszek Doliński. Na mecie biegów wszystkim wręczono pamiątkowy odlewany medal.

Tegoroczna edycja wzbogacona była o strefę rozrywki dla dzieci, które mogły bawić się na pneumatycznym placu zabaw oraz zjeżdżalni. Ponadto dla wszystkich uczestników imprezy organizator zabezpieczył posiłek regeneracyjny w formie naleśników z polewą.

W biegach dzieci i młodzieży wystartowało 225 osób.