Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny
Wpisany przez Jacek Moszyński
piątek, 10 maja 2019 18:33

gryfino19Tradycyjnie długi weekend majowy jest bogaty w imprezy biegowe. Nie inaczej było w tym roku. 1 maja odbył się XX Bieg Śladami Bogusława X, w którym wystartowali nasi zawodnicy: Łukasz Hubert M8, Dariusz Iwaniec M31 i Tomasz Micerski M51. Tego samego dnia w Sianowie biegano na 5 i 10 km w Sianowskim Biegu Ekstremalnym "Sian Run". Na krótszym dystansie 2 miejsce open zajął nasz reprezentant Jan Zwoliński, a na dłuższym Jakub Jarosz  był 3 w M18 oraz Janusz Skowyrski 1 w M50. Dwa dni później 3 maja w Sierakowie Sławieńskim w Biegu Hobbita wśród kobiet triumfowała Martyna Chodor przed Izabelą Chodor, zaś wśród mężczyzn 3 miejsce open zajął Jan Zwoliński. Ponadto startowali: Dariusz Iwaniec, Dawid Kułakowski,  Tomasz Micerski, Rafał Nakonieczny, Dariusz Jarosz, Janusz Skowyrski (2 w M50) i Waldek Kozłowiecki (1 w M60). Również 3 maja w Gryfinie w 5. Gryfińskim Transgranicznym Festiwalu Biegowym na dystansie 10 km Małgorzata Krzewińska (K60) i Alicja Dąbrowska (K50) zajęły pierwsze miejsca w swoich kategoriach. Ponadto startowali Jacek Moszyński i Dariusz Dzieszuk (na 21,1 km). Na koniec długiego weekendu w niedzielę 5 maja odbył się Wings For Life World Run 2019, w którym Rafał Nakonieczny przebiegł 40,24 km, Zygmunt Karnicki 16,71 a Katarzyna Nakonieczna przeszła o kijkach 5,24 km. Serdecznie wszystkim gratulujemy.