NASI SPONSORZY

a44acd9634eed398

 

fish

 

Logo decathlon Koszalin

 

logo 3re co official

 

 

PARTNER MEDYCZNY

logo-SPONDYLUS

PARTNER STRATEGICZNY XVII BIEGU WENEDÓW

Lotto

NASI PARTNERZY

logo koszalin

ck105-
Logo-ZOS

Logo PFNW

Wizytówka

KSE logo

PARTNER TECHNICZNY

4run - logo wersja full

 

Brooks

 

logo 6

Gandawa 2011
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Arkadiusz Kozak (Arko)   

HALOWE REKORDY POLSKI

Pod koniec marca w belgijskim Gent odbyły się 8 Halowe Mistrzostwa Europy Weteranów w Lekkiej Atletyce.Polska reprezentacja liczyła 44 zawodników, gdzie zdobyli 15 medali w tym 4 złote, 4 srebrne i 7 brązowych, jednocześnie ustanawiając 18 Halowych Rekordów Polski.

Arkadiusz Kozak w trakcie bycia rekordu Polski w biegu na 3000m.

Tegoroczna edycja halowych mistrzostw Europy była wyjątkowo rekordowa pod względem frekwencji zawodników. W zawodach wytarowało ponad 3400 zawodników i zawodniczek, którzy reprezentowali niemal całą Europę. W zawodach startowało wielu Olimpijczyków, a także Mistrzostw świata z różnych imprez lekkoatletycznych. Zatem można było się spodziewać, że poziom sportowy mistrzostw będzie wyjątkowo wysoki. Nasze miasto reprezentowało trzech zawodników z TKKF Koszalin, a byli nimi Jerzy Krauze, Arkadiusz Kozak i Tadeusz Miąsek

Krauze wytarował w sztafecie reprezentacyjnej 4x200m gdzie wraz kolegami w składzie (J. Krauze, M. Antkowiak, D. Czapla i A. Fraś) ustanowili nowy halowy rekord Polski w kat M45 z wynikiem 1:40,68s. Natomiast indywidualnie w 5-boju lekkoatletycznym zajął 11 miejsce, ustanawiając kolejny halowy rekord Polski z wynikiem 3265 pkt.

Jerzy Krauze z Mirkiem Antkowiakiem.

Bardzo dobrze zaprezentował się Arkadiusz Kozak (Prezes TKKF), który ustanowił także nowy halowy rekord Polski w biegu na 3000m z wynikiem 9:06.12 min, zajmując 15 miejsce w kat. M35. Ponadto Kozak zanotował 16 wynik w biegu krosowym na dystansie 5000 m z czasem 18:06 min.

Natomiast Tadeusz Miąsek swój najlepszy start odnotował w biegu płotkarskim na dystansie 60m ppł z wynikiem 12,95, zajmując 7 miejsce. T. Miąsek startował także w biegu sprinterskim na 60m, jednak z wynikiem 9,41 nie przeszedł o półfinału, a w skoku w dal z wynikiem 3,77m zajął 15 miejsce.

Kolejna międzynarodowa impreza jaka czeka weteranów lekkiej atletyki to Mistrzostwa Świata, które odbędą się w połowie lipca 2011 r. w Sacramento w USA. Jest to wyjątkowy rok dla Polski, ponieważ Bydgoszcz wraz z Toruniem będzie kandydować do organizacji Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce w 2015 roku.Na generalnym zgromadzeniu WMA w Sacramento, wśród kandydatów oprócz Polski jest Lyon we Francji oraz Perth w Australii.

Podczas prezentacji kandydatur w Sacramento nasz kraj zaprezentuje Jerzy Krauze, który także pełni funkcję Wiceprezydenta Europejskiej Federacji Lekkoatletycznej oraz Sebastian Chmara – Zastępca Prezydenta Bydgoszczy, wielokrotny reprezentant i rekordzista Polski w 10-boju.