Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny
Wpisany przez Arkadiusz Kozak (Arko)

20 MEDALI WETERANÓW LA

Przy zmiennej pogodzie w dniach 18-19.06.2011 na Stadionie MOSiR w Zielonej Górze odbyły się XXI Mistrzostwa Polski Weteranów Lekkiej Atletyki. W zawodach udział wzięło 265 lekkoatletów, w tym 7 zawodników z Niemiec. kilku z Francji, Anglii, Kanady i ze Szwecji. Ustanowiono 28 Rekordów Polski oraz 47 Rekordów Mistrzostw Polski. Tradycyjnie reprezentacja koszalińskich lekkoatletów z TKKF Koszalin nie zawiodła, zdobywając łącznie 20 medali, w tym 15 złotych i 5 srebrnych. Wśród wyróżniających zdecydowanym liderem był Kazimierz Bułczyński, zdobywca 7 złotych medali MP, który w kat. M80 ustanowił 3 nowe rekordy Polski, w pchnięciu kulą 10,04m, rzucie oszczepem 27,18m oraz w biegu na 800m – 3:20,14 min. Ponadto wygrał 100m z czasem 17,27, 200m – 39,80s, 400m – 1:25,29 min oraz w skoku w dal 3.31m. Dodatkowo pan Kazimierz podczas ceremonii otwarcia mistrzostw, został nagrodzony przez władze Polskiego Związku Weteranów  Lekkiej Atletyki, medalem honorowym za zasługi sportowe dla polskiego sportu weterańskiego.

Wśród pań, Lucyna Bogacka w kategorii K50 zdobyła 2 złote medale i 1 srebrny, gdzie w biegu na 400m wyrównała rekord Mistrzostw Polski z wynikiem 1:14.29 min. Ponadto wygrała bieg na 200m – 33,23s oraz była 2 w biegu na 100m z czasem 16,12s.

Wysoki poziom sportowy zaprezentował także nasz wieloboista Jerzy Krauze, który niebawem, bo za 2 tygodnie wystartuje w 10-boju lekkoatletycznym w kalifornijskim Sacramento.W Zielonej Górze, Krauze startujący w kategorii M45 wygrał 4 konkurencje, a w 3 był na 2 miejscu. Do udanych może zaliczyć starty w biegach sprinterskich na 100m – 12,18s oraz 200m, 25,05s (2 miejsce) oraz w biegu na 400 m ppł z wynikiem 1:04,27 min, a także  w biegu na 110m ppł – 18,13s. i skoku o tyczce 3.20m. Ponadto zajmował 2 miejsca w skoku w dal 5,41m, skoku wzwyż 1:60m.

Wśród złotych medalistek znalazła się również Irena Samioł-Kowalska (mieszkanka Bobolic), która od niedawna jest zawodniczką TKKF Koszalin, gdzie w kategorii K35 zwyciężyła w biegu na 1500m z wynikiem 5:46,35 min oraz 5000m – 21:22,73 min. Jeden medal, tym razem srebrny przywiózł Tadeusz Miąsek, który w kategorii M65 w biegu na 100m ppł osiągnął wynik 22.01s.

Należy wspomnieć, że 20 sierpnia br. w Koszalinie odbędą się IXX Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Pentatlonie lekkoatletycznym. Po raz trzeci dyrektorem Wielobojowych MP jest Wiceprezes TKKF – Jerzy Krauze, który zapewnia, że wielu zawodników przyjedzie do Koszalina by wykazać się swoją sprawnością w tej trudnej konkurencji wielobojowej. W ramach zawodów został przewidziany również mini wielobój dla dzieci, który jest zbliżony z 4-bojem lekkoatletycznym.  Należy zauważyć także, że prestiż tej imprezy znacznie wzrósł, ponieważ Ministerstwo Sportu i Turystyki wraz Ministerstwem Spraw Zagranicznych, przyznało Koszalinowi patronat „Prezydencji RP”.  Jak wiadomo Polska przez 6 miesięcy przewodniczy Radzie Europy i w związku z tym przedsięwzięciem, tylko 37 projektów sportowych w Polsce otrzymało miano patronatu Prezydencji RP. To zapewne ważny aspekt z punktu widzenia promocji naszego miasta, ponieważ imprez ogólnopolskich, które mają charakter Mistrzostw Polski jest bardzo mało.