Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny
Wpisany przez Jacek Moszyński
poniedziałek, 01 kwietnia 2019 07:35

gorski1930 marca 2019 zorganizowaliśmy Koszaliński Bieg Górski na dystansach 5 km i 15 km. To już 10 edycja tego biegu. W tym roku wystartowała rekordowa ilość biegaczy, na co miała  wpływ także pogoda - było pięknie, ciepło i słonecznie. W obu biegach uczestniczyło 230 biegaczy. O godzinie 11.00 ruszył bieg na 15 km, a godzinę później na 5 km. Na dłuższym dystansie triumfował Adrian Kępka z Wiekowa, przed Ireneuszem Gawłem i Wiesławem Jaroszem wśród mężczyzn, oraz Karolina Chorąży z Koszalina, przed Agnieszką Konkel i Sabiną Sznyter wśród kobiet. W biegu tym uczestniczył nasz reprezentant - Jan Zwoliński, który zajął 6 miejsce i był 1 w kategorii M50. Na dystansie 5 km zwyciężył Tomasz Perlik z Miastka, przed Ryszardem Zaborskim i Łukaszem Hubertem (obaj TKKF Koszalin), zaś wśród kobiet zwyciężyła nasza reprezentantka Wioletta Wołyńska, przed Agnieszką Kaźmierczak i Pauliną Pietrzyk. Poza trójką naszych zawodników, którzy stanęli na podium w kategorii open startowali: Gabriela Sarapuk K12, Lucyna Bogacka K14, Monika Krzewińska K19, Marcin Śnieżko M21, Waldek Kozłowiecki 2 w M60, Andrzej Markowski 3 w M60, Tomek Bogacki 4 w M60, Zygmunt Karnicki 5 w M60 i Marian Bartnik 4 w M70. Serdecznie wszystkim gratulujemy. Po biegu dla biegaczy zupę rybną serwował North Fish.

Zdjęcia z imprezy znajdziecie na stronie sportowiec.info - zdjęcia , oraz w galerii autorstwa Dariusza Dzieszuka - Galeria