NASI SPONSORZY

a44acd9634eed398

 

fish

 

Logo decathlon Koszalin

 

logo 3re co official

 

 

PARTNER MEDYCZNY

logo-SPONDYLUS

PARTNER STRATEGICZNY XVII BIEGU WENEDÓW

Lotto

NASI PARTNERZY

logo koszalin

ck105-
Logo-ZOS

Logo PFNW

Wizytówka

KSE logo

PARTNER TECHNICZNY

4run - logo wersja full

 

Brooks

 

logo 6

Aktualności
Byliśmy w Schwedt...

BYLIŚMY W SCHWEDT...

Schwedt jako miasto partnerskie Koszalina zaprosiło nas do udziału w biegu 4. "Herbstlauf" organizowanym przez lokalny klub sportowy Niebiesko-Biali 65 (Blau-Weiss 65). 10-osobową ekipą wybraliśmy się więc do reprezentowania Koszalina i TKKF w zagranicznym starcie. Na miejsce dotarliśmy już w piątkowy wieczór. Organizatorzy, na oficjalnym spotkaniu, zaprezentowali walory miasta Schwedt przekazując nam wiele ciekawych informacji. 34 tysięczne miasto oferuje wiele atrakcji turystycznych oraz dysponuje bogatą infrastrukturą sportową - nie bez powodu częstymi bywalcami i adresatami tutejszych atrakcji są mieszkańcy naszego kraju.

Rywalizacja biegowa na kilku różnych dystansach została zainicjowana w sobotę 15 października 2011r. Wpierw na starcie pojawiły się dzieci, które pokonywały dystans 800m. Następnie ze startu współnego ruszyli wszyscy zawodnicy, którzy mieli do przebiegnięcia dystanse 3, 6 lub 12 kilometrów. Trasa biegu wiodła przez kilkaset początkowych metrów po ulicach Schwedt, a następnie po ścieżkach pobliskiego lasu. Dystans 3-kilometrowego biegu miał oznaczony nawrót, z którego nie korzystali zawodnicy biegnący na dłuższym dystansie. 6-kilometrowa trasa była pętlą o tejże długości, natomiat najdłuższy z biegów miał powtórzoną jedną z pętli. Zawodników o obranej różnej długości biegu można było rozpoznać po zróżnicowanym wyglądzie numerów startowych, a o starcie do biegu o określonym dystansie decydował wiek uczestników. Łącznie wystartowało 131 osób co jest nowym rekordem frekwencji organizowanego po raz czwarty biegu.

Artykuł o biegu na stronie Blau-Weiss 65.

ZDJĘCIA

Więcej…
 
Nowe życiówki... po spotkaniu Klubu Biegacza

NOWE ŻYCIÓWKI...
PO COMIESIĘCZNYM SPOTKANIU KLUBU BIEGACZA

Nietypowe i specyficzne spotkanie Klubu Biegacza miało miejsce w poniedziałek 1 sierpnia 2011r. Spotkanie odbyło się w typowym comiesięcznym terminie, lecz tym razem jego miejscem był Stadion KS "Bałtyk" w Koszalinie przy ul. Stawisińskiego. Zebraliśmy się nie tylko by porozmawiać i poruszyć bieżące, byłe i przyszłe tematy biegowe. Tym razem postanowiliśmy sprawdzić się, na nietypowych dla większości z nas, dystansach - 100, 400 i 1500m.

Więcej…
 
Koszalin w Neubrandenburgu

REPREZENTOWALIŚMY KOSZALIN W NEUBRANDENBURGU18 czerwca (w sobotę), już po raz 21. odbyła się impreza biegowa w Neubrandenburgu. Tym razem reprezentowaliśmy Koszalin w składzie: Dariusz Jarosz, Łukasz Żmiejko
, Michał Bieliński oraz Leszek Donigiewicz (na zdjęciu po lewej). Neubrandenburg - miasto partnerskie - organizuje corocznie imprezę, podczas której rozgrywane są biegi na dystansach 10 kilometrów, półmaratonu oraz maratonu. Dariusz Jarosz zdecydował się na start w maratonie, pozostali z nas wyruszyli na trasę półmaratonu.

O godzinie 10:00 zawodnicy ruszyli na trudną, mocno pofałdowaną trasę maratonu. Metę maratonu Dariusz Jarosz osiągnął po 4 godzinach i 58 sekundach. Znalazł się w ten sposób na 68 pozycji spośród wszystkich startujących. Bieg maratoński liczący 42,195km - co jest w tym biegu potwierdzone stosownym atestem - ukończyły 152 osoby.

Godzinę później - o 11:00 z miejsca, gdzie znajduję się połowa trasy maratonu, swoją
rywalizację rozpoczęli biegacze, którzy pokonywali dystans 21km i 97,5m. Uczestnicząc w półmaratonie Michał Bieliński (na zdjęciu po prawej) dobiegł na bardzo wysokiej 6. pozycji spośród 285 osób, które ten dystans ukończyły, osiągając czas 1 godziny 28 minut 4 sekund. Zajął jednocześnie pierwszą lokatę w swojej kategorii wiekowej. Leszek Donigiewicz z czasem 1h43'25'' znalazł się na 60. miejscu (w swojej kategorii był 5.), z kolei Łukasz Żmiejko został sklasyfikowany jako 87. zawodnik na mecie.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

Autor: Michał Bieliński

 
W Sianowie "PUDŁO" dla wszystkich.

W SIANOWIE "PUDŁO" DLA WSZYSTKICH

4 czerwca wybraliśmy się na kolejną edycję biegu w Sianowie. XIV Sianowski Bieg Uliczny im. Ryszarda Targaszewskiego zgromadził łącznie 34 biegaczy. Trasa biegu wiedzie z Sianowa do Węgorzewa Koszalińskiego i z powrotem. Łącznie mieliśmy do pokonania 15 kilometrów. Pogoda dopisała, jednak nie była to pogoda korzystna do uzyskiwania dobrych wyników. Temperatura i słońce dały się we znaki większości startującym.

Koszaliński TKKF reprezentowaliśmy w składzie: Izabela Frontczak, Irena Samoił-Kowalska, Marian Bartnik, Michał Bieliński, Robert Bykowski, Dariusz Jarosz, Jacek Król.

Irena Samoił-Kowalska zajęła 2. lokatę w kategorii kobiet.
W poszczególnych kategoriach wiekowych, które reprezentowaliśmy, uzyskaliśmy pierwsze lokaty.
Dariusz Jarosz wygrał z kolei kategorię mieszkańców gminy Sianów (reprezentował Suchą Koszalińską).

A oto nasze pozycje w klasyfikacji generalnej, w kategoriach i osiągnięte czasy:

6. Michał Bieliński - M3 1/ - 1h01'30''
7. Jacek Król - M4 1/ - 1h01'30''
8. Rober Bykowski - M3 2/ - 1h01'??''
12. Dariusz Jarosz - M3 ?/ - 1h??'??''
Irena Samoił-Kowalska - K 2/ - 1h??'??''
Izabela Frontczak - K2 1/1 - 1h??'??''
Marian Bartnik - M6 ?/? - 1h??'??''

Autor: Michał Bieliński

 
Majówka w Czarnej Dąbrówce

MAJÓWKA W CZARNEJ DĄBRÓWCE

Tym razem łącznie w 5 osób wybraliśmy się 3 maja na majówkowy podbój przestrzeni biegowej w Czarnej Dąbrówce. Był to już XXI Bieg Orłów.

p1020012

Więcej…
 
III Maraton Jastrowski

POBIEGLIŚMY W JASTROWIU

W ostatnią sobotę 26 III 2011r. grupa naszych biegaczy wybrała się do Jastrowia na organizowany tam po raz trzeci maraton.

Trasa niemal w całości przebiegała leśnymi, pofałdowanymi ścieżkami, a do pokonania całego dystansu trzeba było się z nią zmierzyć czterokrotnie (42,2km) lub dwukrotnie dla tych, którzy zdecydowali się na walkę w półmaratonie (21,1km).

Więcej…
 
Pogoda na 48h
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Pogoda dla Koszalina na najbliższe 48 godzin.