NASI SPONSORZY

a44acd9634eed398

 

fish

 

Logo decathlon Koszalin

 

logo 3re co official

 

 

PARTNER MEDYCZNY

logo-SPONDYLUS

PARTNER STRATEGICZNY XVII BIEGU WENEDÓW

Lotto

NASI PARTNERZY

logo koszalin

ck105-
Logo-ZOS

Logo PFNW

Wizytówka

KSE logo

PARTNER TECHNICZNY

4run - logo wersja full

 

Brooks

 

logo 6

Gdzie startowaliśmy w 2011 (Weterani LA)
XIX Mistrzostwa Weteranów
Wpisany przez Arkadiusz Kozak (Arko)   

12 RAZY NA PODIUM W MIĘDZYNARODOWYCH MISTRZOSTWACH POLSKI

Po raz trzeci, 20 sierpnia br., na stadionie lekkoatletycznym „KS Bałtyk” w Koszalinie, odbyły się XIX Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Pentatlonie Lekkoatletycznym. W trakcie mistrzostw, równolegle zostały zorganizowane zawody dla dzieci i młodzieży, które wystartowały w czwórboju lekkoatletycznym oraz w konkurencjach indywidualnych.Organizatorem mistrzostw był TKKF Koszalin, a patronat nad imprezą sprawował Piotr Jedliński - Prezydent Miasta Koszalina oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Reprezentanci Koszalina od lewej stoją: Tadeusz MIĄSEK, Arkadiusz KOZAK z synem Pawłem, Izabela FRONTCZAK, Mirosław BIERKUS, Lucyna BOGACKA, Kazimierz BUŁCZYŃSKI, Anna WIECZOREK, Jerzy KRAUZE.

Więcej…
 
Sacramento
Wpisany przez Arkadiusz Kozak (Arko)   

BRĄZ JERZEGO KRAUZE

Jurek Krauze zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Weteranów Lekkiej Atletyki w Sacramento, który jest jego pierwszym medalem z MŚ, jednoczesnie jest nowym rekordem z Polski w kat M-45 i wynosi 6641 pkt. W mistrzostwach startowało blisko 5 tys zawodników, w mojej konkurencji startowało 25 zawodników. Dziesieciobój wygrał John Bates z USA (były Olimpijczyk), obecny rekordzistaświata, z wynikiem 7264, a na drugim miejscu był Douglas Rosado z Porto Rico z wynikiem 7246 pkt.

 

Podium w Sacramento

Na zdjęciu znajduje się w centralnym miejscu Rex Harvay, byłyrekordzista Świata w 10-boju z kat. M45, jednocześnie poprzedni Wiceprezydent Światowej Federacji WMA. Jako szef ekipy amerykańskiej odebrał medal w imieniu Jonna Batesa.

 
Mistrzostwa w Zielonej Górze
Wpisany przez Arkadiusz Kozak (Arko)   

20 MEDALI WETERANÓW LA

Przy zmiennej pogodzie w dniach 18-19.06.2011 na Stadionie MOSiR w Zielonej Górze odbyły się XXI Mistrzostwa Polski Weteranów Lekkiej Atletyki. W zawodach udział wzięło 265 lekkoatletów, w tym 7 zawodników z Niemiec. kilku z Francji, Anglii, Kanady i ze Szwecji. Ustanowiono 28 Rekordów Polski oraz 47 Rekordów Mistrzostw Polski. Tradycyjnie reprezentacja koszalińskich lekkoatletów z TKKF Koszalin nie zawiodła, zdobywając łącznie 20 medali, w tym 15 złotych i 5 srebrnych. Wśród wyróżniających zdecydowanym liderem był Kazimierz Bułczyński, zdobywca 7 złotych medali MP, który w kat. M80 ustanowił 3 nowe rekordy Polski, w pchnięciu kulą 10,04m, rzucie oszczepem 27,18m oraz w biegu na 800m – 3:20,14 min. Ponadto wygrał 100m z czasem 17,27, 200m – 39,80s, 400m – 1:25,29 min oraz w skoku w dal 3.31m. Dodatkowo pan Kazimierz podczas ceremonii otwarcia mistrzostw, został nagrodzony przez władze Polskiego Związku Weteranów  Lekkiej Atletyki, medalem honorowym za zasługi sportowe dla polskiego sportu weterańskiego.

Więcej…
 
Gandawa 2011
Wpisany przez Arkadiusz Kozak (Arko)   

HALOWE REKORDY POLSKI

Pod koniec marca w belgijskim Gent odbyły się 8 Halowe Mistrzostwa Europy Weteranów w Lekkiej Atletyce.Polska reprezentacja liczyła 44 zawodników, gdzie zdobyli 15 medali w tym 4 złote, 4 srebrne i 7 brązowych, jednocześnie ustanawiając 18 Halowych Rekordów Polski.

Arkadiusz Kozak w trakcie bycia rekordu Polski w biegu na 3000m.

Tegoroczna edycja halowych mistrzostw Europy była wyjątkowo rekordowa pod względem frekwencji zawodników. W zawodach wytarowało ponad 3400 zawodników i zawodniczek, którzy reprezentowali niemal całą Europę. W zawodach startowało wielu Olimpijczyków, a także Mistrzostw świata z różnych imprez lekkoatletycznych. Zatem można było się spodziewać, że poziom sportowy mistrzostw będzie wyjątkowo wysoki. Nasze miasto reprezentowało trzech zawodników z TKKF Koszalin, a byli nimi Jerzy Krauze, Arkadiusz Kozak i Tadeusz Miąsek

Więcej…