O stowarzyszeniu

Kim jesteśmy

Stowarzyszenie nosi nazwę: Koszalińskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w skrócie Koszalińskie  TKKF z siedzibą w Koszalinie ul. Jedności 4. Nazwa Towarzystwa jest prawnie zastrzeżona.

Terenem działania Towarzystwa jest obszar miasta Koszalina i powiatu koszalińskiego, a siedzibą władz miasto Koszalin. Towarzystwo posiada osobowość prawną i może być członkiem krajowych oraz zagranicznych stowarzyszeń o takim samym lub podobnym charakterze działania.

Towarzystwo używa godła, flagi i barw Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej jak również pieczęci, odznak i znaków organizacyjnych na zasadach określonych w przepisach szczegółowych. Opiera swoją działalność na pracy społecznej swoich członków.

Celem Towarzystwa jest:

  1. Prowadzenie działalności w sferze kultury fizycznej, a w szczególności w dziedzinie rekreacji  ruchowej i profilaktyki zdrowotnej.
  2. Rozwój masowej kultury fizycznej, upowszechnianie rekreacji ruchowej oraz innych form aktywnego wypoczynku wśród  osób starszych, dorosłych, młodzieży i dzieci,  jak  również tworzenia dogodnych warunków w tym zakresie.
  3. Krzewienie zamiłowania do systematycznego uprawiania rekreacji fizycznej i sportu wśród  mieszkańców miast i osiedli, pracowników zakładów pracy oraz ich rodzin.
  4. Upowszechnianie i rozwijanie masowego wypoczynku i rekreacji „sportu dla wszystkich”.
  5. Łączenie zdrowego stylu życia i wypoczynku z dziedzinami turystyki i kultury – organizowanie wspólnych działań.

Cele ustawowe Towarzystwo realizuje poprzez:

  1. Organizację różnego rodzaju sekcji i zespołów o charakterze sportowym, rekreacyjnym, turystycznym i kulturalno –rozrywkowym.
  2. Organizację zespołów profilaktyczno – usprawniających.
  3. Organizowanie zlotów, festynów, turniejów, konkursów, spartakiad oraz innych masowych imprez w sferze kultury fizycznej.
  4. Propagowanie i ułatwianie uprawiania indywidualnych form rekreacji ruchowej.
  5. Udzielanie informacji w zakresie swojej działalności statutowej, współdziałanie z instytucjami i organizacjami działającymi w tym zakresie, prowadzenie działalności wydawniczej i promocyjnej.
  6. Organizowanie i prowadzenie ośrodków rekreacji fizycznej i sportu, szkoleniowych, wypoczynkowych, wypożyczalni sprzętu sportowo-turystycznego.
  7. Prowadzenie usług w zakresie kultury fizycznej.
  8. Prowadzenie działalności gospodarczej.
  9. Podejmowanie innych przedsięwzięć-w tym: reprezentowanie TKKF na forum miasta, powiatu, województwa, kraju.